reklama

Bałagan z hulajnogami. Będzie zmiana przepisów?

MAGAZYN, Wiadomości, 25.08.2023 16:40, red
Co na to "ważni" urzędnicy?
Bałagan z hulajnogami. Będzie zmiana przepisów?

Sprawą bałaganu z hulajnogami, które królują na chodnikach i placach dużych miast, ale także mniejszych jak Andrychów, Kęty, Wadowice zainteresował się ostatnio bielski poseł Przemysław Koperski. Zwrócił się do Ministerstwa Infrastruktury z interpelacją dotyczącą uregulowania kwestii parkowania miejskich hulajnóg elektrycznych.

Parlamentarzysta zapytał m.in. o to, jakie konkretne kroki podejmuje Ministerstwo Infrastruktury w celu systemowego uregulowania korzystania z hulajnóg elektrycznych w miastach oraz czy ministerstwo rozważa wprowadzenie ścisłych przepisów dotyczących parkowania hulajnóg elektrycznych w stacjach dokujących, co znacznie ograniczyłoby ich pozostawianie w dowolnych miejscach.

W odpowiedzi możemy przeczytać, że w odczuciu Ministerstwa w Polsce obecnie są przepisy prawne, które porządkują ruch hulajnóg elektrycznych i zapewniają bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, dlatego też resort nie planuje zmian legislacyjnych w tym zakresie, chociaż... kto wie.

Szczegóły poniżej.

Interpelacja posła

Odpowiedź z ministerstwa


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jank Chanowski, 25.08.2023 23:23

Zamiast zmieniać przepisy może warto by było dopilnować respektowania isteniejacych regulacji, w przeciwnym razie z braku konsekwencji za niestowaniewnie się do obowiązujących przepisów j.w. mamy to co mamy .

aga33, 25.08.2023 15:53

to koniecznie trzeba uregulować!