reklama
reklama

Alarm! Krwiodawcy pilnie poszukiwani

MAGAZYN, Wiadomości, 12.01.2024 11:10,
Regionalne Centrum Krwiodawstwa apeluje o oddawanie krwi, bo zaczyna jej brakować.
Alarm! Krwiodawcy pilnie poszukiwani
Krew jest wykorzystywana m.in. podczas pilnych i planowych zabiegów w szpitalach. Niestety, okazuje się, że zasoby banku krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Kreakowie powoli się wyczerpują. Dlatego w tym tygodniu centrum wystosowało apel:

Uwaga, uwaga !!!
Krwiodawcy pilnie poszukiwani

Czekamy na Was w naszej siedzibie w Krakowie przy ul. Rzeźniczej 11, Terenowych Oddziałach oraz akcjach wyjazdowych.

- zaapelowało w czwartek (11.01) centrum.


Deficytowe grypy krwi wyszczególnione są poniżej.

  • A Rh+
  • A Rh –
  • B Rh+
  • B Rh-
  • 0 Rh+
  • 0 RhTerenowe oddziały Regionalnego Centrum Krwiodawstwa znajdują się w Wadowicach na Osiedlu Kopernika 10/6, w Suchej Beskidzkiej (ul. Szpitalna 22), w Oświęcimiu (ul. Wysokie Brzegi 4).

Akcja krwiodawstwa organizowana jest w najbliższą niedzielę (14.01) w godzinach 9:00 - 15:00 w Kętach - przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Krwiodawcą może zostać każda osoba w wieku 18-65 lat, która waży co najmniej 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. W dniu oddania krwi należy zjeść obfite śniadanie i wypić dużą ilość płynów. Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się z kolei od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed także od zażywania niektórych leków, m.in. aspiryny. Aby móc oddać krew, trzeba również posiadać przy sobie dowód osobisty.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jan_Korba, 12.01.2024 12:48

Popieram jak krwiodawca obiema rękami tę akcję. Z drugiej strony, gdy widzę to zdjęcie, to we mnie krew się gotuje, ponieważ to zdjęcie przedstawia biedę polskiego krwiodawstwa. Ohydne podrapane i poobijane stoliki, skrzypiące fotele jakie zestawia się podczas akcji wyjazdowych. Do tego odbieranie krwiodawcom kolejnych "przywilejów", tak jak ulga przy zakupie biletów kolejowych. Polskie krwiodawstwo robi się coraz bardziej "honorowe" i czekam, kiedy zabiorą te 6 czekolad, bo okaże się, że te podłej jakości słodycze, to zbyt duże obciążenie dla budżetu państwa z dykty. A spróbuj upomnieć się w kolejce do lekarza o wpuszczenie bez kolejki.