reklama
reklama

Akcja krwiodawstwa w Andrychowie przy okazji niedzielnego finału WOŚP

MAGAZYN, Wiadomości, 24.01.2024 12:43,
Aktualnie najbardziej potrzebna jest krew w grupach minusowych.
Akcja krwiodawstwa w Andrychowie przy okazji niedzielnego finału WOŚP
Jak zwykle przy okazji kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w najbliższą niedzielę 28 stycznia w klubie HDK przy przychodni "Vena" przy ulicy Starowiejskiej w Andrychowie zorganizowana zostanie akcja krwiodawstwa. Akcja odbędzie sie w godzinach 9:00 - 12:30.

Przeprowadzą ją pracownicy Regiinalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Aktualnie w Małopolsce najbardziej potrzebna jest krew w grupach:

A Rh –
B Rh+
B Rh-
0 Rh-

Krwiodawcą może zostać każda osoba w wieku 18-65 lat, która waży co najmniej 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. W dniu oddania krwi należy zjeść obfite śniadanie i wypić dużą ilość płynów. Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się z kolei od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed także od zażywania niektórych leków, m.in. aspiryny. Aby móc oddać krew, trzeba również posiadać przy sobie dowód osobisty.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy