reklama
reklama

4 i 13 kwietnia będą bezpłatnie rozdawane sadzonki drzew

MAGAZYN, Wiadomości, 03.04.2024 09:16,
III Małopolski Dzień dla Klimatu – Starosta Wadowicki zaprasza.
4 i 13 kwietnia będą bezpłatnie rozdawane sadzonki drzew

Starosta Wadowicki zaprasza do udziału w wydarzeniu zorganizowanym w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej pn. „III Małopolski Dzień dla Klimatu”, które odbędzie się 4 kwietnia br. na terenie Nadleśnictwa Andrychów (ul. Słowackiego 2E w Andrychowie) od godz. 10.00 oraz 13 kwietnia br. przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Wadowicach (ul. Mickiewicza 24 B - parking) od godz. 9:00.

Dla uczestników wydarzenia przygotowane będą: sadzonki drzew owocowych (ilość ograniczona, do wyczerpania zapasów), warsztaty ekologiczne „Drzewo z mchu” oraz „malowanie toreb ekologicznych”, stoiska edukacyjne, gry, quizy i zabawy edukacyjne dla dzieci z szkół podstawowych.

Celem kampanii informacyjno-edukacyjnej pod hasłem „Drzewo dla klimatu” jest edukacyjna ekologiczna oraz kształtowanie i promowanie postaw proekologicznych. Kampania skierowana jest do mieszkańców Powiatu Wadowickiego, a w szczególności do dzieci w wieku szkolnym. Działania podjęte w ramach kampanii mają na celu w szczególności zwrócenie uwagi na rolę drzew i lasów, możliwość ich ochrony oraz problem postępujących zmian klimatu
i konieczność adaptacji do nich.

- Zachęcamy wszystkich mieszkańców Powiatu Wadowickiego do aktywnego udziału w wydarzeniu pod hasłem #drzewo dla klimatu. Posadź drzewo od powiatu dla dobra klimatu! - zachęcaja organizatorzy.

Akcja pod hasłem #drzewodlaklimatu realizowana jest w ramach Projektu LIFE IP EKOMALOPOLSKA/LIFE 19 IPC/PL/000005 przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.

Informacja prasowa

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy