reklama
reklama

1,2 mln osób odwiedziło w 2022 roku kalwaryjskie sanktuarium

MAGAZYN, Wiadomości, 09.01.2023 08:00, red
W stosunku do poprzedniego roku zanotowano wzrost przybywających.
1,2 mln osób odwiedziło w 2022 roku kalwaryjskie sanktuarium
Sanktuarium Pasyjno – Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej podsumowało 2022 rok. Policzono, że miejsce to zostało odwiedzone przez 1 204 682 pielgrzymów.

- Zaobserwowano ponowny wzrost pielgrzymów przybywających rodzinnie i indywidualnie, udających się na modlitwę na Dróżki Kalwaryjskie – informuje o. Tarsycjusz Bukowski OFM z Biura Prasowego Sanktuarium.

To głównie z powodu zniesienia obostrzeń covidowych. Dzięki temu w minionym roku w sanktuarium odbywały się wszystkie tradycyjne obchody, które na czas dwuletniej pandemii były odwołane lub sprawowane w okrojonej formie.

Na obchody Wielkiego Tygodnia przybyło do Kalwarii Zebrzydowskiej 111 tys. wiernych, podczas uroczystości sierpniowych w tygodniu odpustowym sanktuarium nawiedziło 110 tys. pielgrzymów, a Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej zgromadziła 65 tysięcy osób.

Przez cały rok do sanktuarium przybyło w grupach zorganizowanych 93 250 osób, z czego 1219 to pielgrzymi z zagranicy. Najwięcej zagranicznych pielgrzymów przybyło z krajów Europy (Włochy, Francja, Hiszpania, Niemcy, Ukraina). Kalwaryjskie Centrum Informacji zanotowało również grupy m.in. z Zimbabwe, Indii, czy Japonii. Z noclegów w Domu Pielgrzyma skorzystało 21 032 osób.

Klasztor informuje, że wraz z wybuchem wojny na Ukrainie w sanktuarium znalazło schronienie ponad 360 osób uciekających przed rosyjską agresją.

źródło: Klasztor Kalwaria


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 10.01.2023 20:27

@Anabell masz ABSOLUTNĄ RACJĘ.

Anabell, 10.01.2023 16:07

Kilka dni temu byłam w Klasztorze i przeżyłam rozczarowanie nie znajdując starego miejsca Adoracji Najświętszego Sakramentu. Nie wiem, jakie są prawdziwe przyczyny przeniesienia miejsca Adoracji spoza głównej nawy Kościoła. Strzałki co prawda prowadzą, ale samo miejsce Adoracji oznaczone bardzo, bardzo skromnie. Miejsce dla adorującego może i bardziej wygodne, ale czy to my tu jesteśmy najważniejsi? To jest takie moje skromne zdanie, a może nie mam racji?

waldek57, 09.01.2023 11:24

Under your defence...