reklama
reklama

Zaproszenie na spektakl "Nienawiść"

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 22.09.2022 17:10, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Krakowski Teatr Bakałarz zaprasza na spektakl „Nienawiść”, który odbędzie się w Domu Kultury w Kętach ul. Żwirki i Wigury 2A, dnia 24.09 o godzinie 18:00. Bilety do nabycia w pokoju nr 2 w Domu Kultury w Kętach.
Zaproszenie na spektakl

Sztuka na motywach „Kupca weneckiego” Wiliama Szekspira opowiada o realnym zagrożeniu, jakie niesie ze sobą wzajemna ludzka niechęć. Jurorzy SzekspirOFF 2018 docenili ją za „powściągliwą wypowiedź na temat, o którym zwykło się krzyczeć”.

Spektakl nagrodzony został także nagrodą publiczności „za konsekwentne budowanie dramatyzmu, oddziaływanie nastrojem i niezwykle aktualną refleksję na temat nietolerancji wobec wszelkich odmienności”.

Teatr Bakałarz wystawia swoją sztukę regularnie na wielu krakowskich scenach, za każdym razem gromadząc komplet widzów.

Spektakl to rozprawa sądowa w której rzecz toczy się o „funt mięsa”, czyli życie człowieka. Jeżeli nie wydarzy się cud, w biały dzień, w majestacie prawa zostanie zamordowany człowiek, a mord ten zatwierdzony będzie prawomocnym wyrokiem. Pragniemy pokazać błędne koło nienawiści, z którego póki co nie ma ucieczki, pragniemy przestrzec przed tym, jak blisko wyginięcia jest ludzki gatunek, jeżeli ktoś nie krzyknie „dosyć!”. Pragniemy zadać pytanie, czy w naszym świecie jest miejsce na miłość? Odpowiedzi udzielisz Ty – drogi widzu.

Czas trwania spektaklu: 50-60 minut

Cena biletu: 50 zł

Adaptacja i reżyseria: Paweł Budziński

Występują: Mieszko Syc, Bartłomiej Wiktor, Jakub Wierzejski, Lidia Baściuk, Alan Al-Murtatha.

Dom Kultury w Kętach ul. Żwirki i Wigury 2A, 24.09 o godzinie 18:00


Bilety do nabycia w pokoju nr 2 w Domu Kultury w Kętach, a także poprzez stronę: https://ewejsciowki.pl/kety/teatry/b-art,1144/nienawisc

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy