reklama
reklama

W niedzielę dwa spektakle teatralne na rynku

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 29.05.2021 18:45, PG
W najbliższą niedzielę (30.05.). wadowicki rynek zamieni się w plenerową scenę teatralną. Tego dnia będzie można przyjść do teatru bez biletu!
W niedzielę dwa spektakle teatralne na rynku

To pierwsze tego typu wydarzenie od wielu miesięcy. Wadowickie Centrum Kultury wraz z Teatrem Migro zaprasza na dwa spektakle oraz warsztaty taneczne.

Teatr MIGRO wystąpi w Wadowicach w ramach projektu Wędrowanie/Migrowanie finansowanego ze środków Fundacji PZU. W swoim repertuarze mają dwa spektakle „Ławka” i „Drom – Ścieżkami Romów”. Pierwszy o godz. 16:00 to kameralny spektakl, który poprzez połączenie teatru ruchu zt ańcem współczesnym, opowiada o relacjach międzyludzkich z przymrużeniem oka. Tytułowa ławka symbolizuje miejsca przypadkowych spotkań, często niechcianych, które możemy obserwować na każdym kroku: w autobusie, tramwaju, pociągu czy restauracji.

Z kolei „Drom – ścieżkami Romów”, który odbędzie się o godz. 17:00 to poetycko-filozoficzna opowieść o wędrówce i historii Romów – grupy etnicznej, która zamieszkuje niemal wszystkie kraje świata, a o której wiemy tak niewiele. Osią narracyjną tego przedstawienia bez słów jest muzyka romska z różnych krajów świata od żywiołowego swingu po melancholijne brzmienie skrzypiec, od czardasza aż po energetyczne rytmy flamenco.

Wprowadzeniem do spektaklu będą warsztaty tańców romskich na które Teatr Migro i Wadowickie Centrum Kultury zapraszają o godz. 15:00. Będzie to okazja do wspólnej zabawy i udziału w pierwszym artystycznym wydarzeniu od wielu miesięcy.

W przypadku deszczu wydarzenia zostaną odwołane.

źródło: WCK


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy