reklama
reklama

Prace przy rewitalizacji Pańskiej Góry i Stawu Anteckiego idą pełną parą [FOTO]

Gospodarka, Wiadomości, 29.05.2021 16:30, PG
Zobaczcie zdjęcia z lotu ptaka.
Prace przy rewitalizacji Pańskiej Góry i Stawu Anteckiego idą pełną parą [FOTO]

Prace przy rewitalizacji Pańskiej Góry i Stawu Anteckiego w Andrychowie idą pełną parą. Póki co, wygląda to jak jedno wielkie pobojowisko, ale docelowo mają tam powstać tereny rekreacyjne dla mieszkańców. Koszt wykonania robót to prawie 20 mln zł. Na tę inwestycję gmina pozyskała dotację unijną w kwocie 11,8 mln zł i 8 mln zł dotacji z Funduszu Inwestycji Lokalnych, dzięki czemu będzie ona całkowicie sfinansowana ze środków zewnętrznych.

Trwa budowa zbiornika wodnego, wokół którego właśnie powstaną tereny rekreacyjne, w tym pomost spacerowy, strefa wypoczynku dla dorosłych czy plac zabaw dla dzieci.

Inwestycję wykonuje firma ARCO z Oświęcimia. Prace mają zakończyć się w przyszłym roku.

Staw Anteckiego był niegdyś zbiornikiem dostarczającym wodę do pobliskiego młyna (staw został zalany podczas powodzi tysiąclecia w 1997 roku).

Zobaczcie jak to wygląda na zdjęciach z drona:

video:WB
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 30.05.2021 07:02

Podobno wycięto wszystkie drzewa - byłem widziałem i nie wszystkie, a tych co tak piszą zapraszam na spacer, a nie wszystko z za biureczka.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 29.05.2021 18:22

Strefa też w pewnym okresie szła pełną parą, teraz kolejny miliony wymagają poprawek