reklama

TVP robi koncert w Wadowicach. Wiadomo kto wystąpi

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 04.05.2021 16:50, PG
Koncert będzie transmitowany w TVP1.
TVP robi koncert w Wadowicach. Wiadomo kto wystąpi

13 maja minie dokładnie 40 lat od pamiętnego zamachu na papieża Jana Pawła II w 1981 roku. Podczas audiencji generalnej na placu św. Piotra w Rzymie o godz. 17:19 papież został postrzelony przez zamachowca Mehmeta Ali Ağcę w brzuch oraz rękę. Jana Pawła II przewieziono natychmiast do kliniki Gemelli i poddano sześciogodzinnej operacji. Papież przeżył ale do pełni zdrowia nigdy już nie powrócił.- Jedna ręka strzelała, a inna kierowała kulę.- komentował swoje ocalenie sam papież.


Z okazji tejże rocznicy Telewizja Polska postanowiła zorganizować w kościele św. Piotra Apostoła w Wadowicach wielki koncert. Program ma przypominać dramatyczne wydarzenia sprzed 40 lat. Wykorzystano w nim materiały archiwalne i teksty św. Jana Pawła II odnoszące się do zamachu i kwestii przebaczenia.

Wystąpią znani polscy artyści: Eleni, Olga Szomańska, Arka Noego, Darek "Maleo" Malejonek, Sebastian Karpiel-Bułecka i zespół Zakopower, Piotr Cugowski, Tomasz Szczepanik. Artystom będzie towarzyszyć Orkiestra Symfoniczna Passionart oraz Górecki Chamber Choir pod dyrekcją Janusza Wierzgacza.

Wydarzenie poprowadzi Tomasz Wolny.

Wszystko ma odbyć się w czwartek 13 maja br. Godzinną transmisję zaplanowano na godz. 20:00 w TVP 1 i TVP Polonia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy