reklama
reklama

Spotkanie z Janem Peszkiem i Marią Peszek w Andrychowie [AKTUALIZACJA]

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 10.03.2023 13:15, INFORMACJA PRASOWA
Na spotkanie obowiązują bezpłatne zaproszenia.
Spotkanie z Janem Peszkiem i Marią Peszek w Andrychowie [AKTUALIZACJA]

Koło PTTK „Chałupa” zaprasza na spotkanie z Marią Peszek i Janem Peszkiem, które odbędzie się we wtorek 4 kwietnia o godz. 19.00 w sali bankietowej Restauracji na Starym Tartaku w Andrychowie. Spotkanie poprowadzi Michał Mizera. Rozmowa toczyć się będzie wokół książki „Naku*wiam zen”, która ukazała się pod koniec 2022 roku nakładem Wydawnictwa MARGINESY.

„Kiedy Maria w kryzysie życiowym i twórczym przychodzi do Jana po pomoc, ten nagle ma zawał i prawie umiera. Zanim umrze, dobrze byłoby jednak dowiedzieć się kilku rzeczy...

Szczera do bólu, porywająca książka o nieszablonowej relacji dwojga wybitnych artystów, którzy są także ojcem i córką. Zderza się w niej absurd i powaga, euforia i rozpacz, rzeczy święte i puszczanie bąków. Jest też o przyzwoitości w sztuce i w życiu. I o wolności.”

Są również wątki związane z Andrychowem.

Książkę będzie można nabyć podczas spotkania.

AKTUALIZACJA

Niestety, nie ma już wolnych zaproszeń na to wydarzenie. Wszystkie zostały rozdane. Koło PTTK „Chałupa” w Andrychowie prosi, by nie dzwonić w tej sprawie.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 11.03.2023 11:13

Jezu Kola, zmusiłeś mnie do wysłuchania kilku piosenek pani Mari, a ja na muzyce znam się tak jak burmistrz Żak na zarządzaniu. I już się boję, że w kolejnym występie naszego burmistrza u ojca redaktora Nycza w radiu na A usłyszę, iż naszym lokalnym internautom, Bóg nie tylko pożałował rozumu ale też słuchu. Co gorsza nie rozumiem tego anglicyzmu „seksistowski”, choć znam jego etymologię, to nadal nie rozumiem, a po zapoznaniu się z piosenką i teledyskiem „Samotny tata” jeszcze bardziej nie rozumiem. Na szczęście słowo „chamskie” złapałem od razu i wiem, że rozchodzi się o biblijnego Chama syna Noego i tradycyjne wartości, takie jak pijaństwo i roznegliżowane odurzenie po alkoholu. Ale, żeby Marysia gardziła naszą tradycją, to jestem faktycznie rozczarowany.

Kola, 11.03.2023 08:07

Zakolog wystarczy przesłuchać teskty piosenek Peszek są seksistowskie i chamskie oraz gardzi tradycyjnymi wartościami

aniol363, 10.03.2023 22:56

Czy w programie jest przewidziany pokaz mody starego peszka paradującego w damskiej podomce ?? Lub nauka przeklinania wg kocmołucha niejakiej maryśki p. potomka w/w sodomity ?

Zakolog, 10.03.2023 19:17

@Kola - Po pierwsze nigdy, ale to nigdy nie oceniaj książki po tytule. Po drugie, ten akurat tytuł jest zapożyczeniem autorki od wybitnego profesora Akademii Sztuk Teatralnych i przynajmniej w mojej ocenie bardzo trafnie oddaje obecne powinności i obowiązki jakie polski patriota ma w stosunku do społeczeństwa. I po czwarte, szczerze nie polecam tej książki ze względu na jej wielopłaszczyznowe przesłanie i konieczność czytania między wierszami, co jest dostępne tylko dla bardzo dobrze wyrobionych czytelników. Na szczęście zdecydowana większość uczestników spotkania kupi książkę, bo tak wypada i jej nie przeczyta, a nawet jeśli jakimś cudem dotrwa do jej połowy, to i tak wyłowi z niej najwyżej wulgaryzmy.

Kola, 10.03.2023 16:43

Przekleństwa mówią same za siebie jaki jest poziom tej książki a mamnewsik reklamuje takie właśnie dno.

Zakolog, 10.03.2023 16:21

Czy Organizator przewiduje kilka autorskich egzemplarzy, przeznaczonych dla bibliotek parafialnych, z odręczną dedykacją dla proboszczów, nakreśloną ze szczególną atencją przez autorkę Marię ?