reklama

Rekrutacja do Młodzieżowego Festiwalu Artystycznego MELOFEST

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 10.07.2023 08:51, INFORMACJA PRASOWA
Informacja ze Stowarzyszenia Meloarte.
Rekrutacja do Młodzieżowego Festiwalu Artystycznego MELOFEST
W dniach 7-20 sierpnia 2023 r. w Wadowicach odbędzie się druga edycja Młodzieżowego Festiwalu Artystycznego „MELOFEST”, organizowanego przez Stowarzyszenie Meloarte.

Jest to niezwykłe wydarzenie kulturalne dedykowane młodym, utalentowanym artystom z całej Polski, którzy przez 14 dni będą doskonalić swój warsztat pod okiem wybitnych muzyków i pedagogów.
Dagmara Książek - Lisicka |przygotowanie muzyczne
Kinga Bocheńska - Szostak | przygotowanie muzyczne
Rafał Żur | przygotowanie wokalne
Studio Finezz | ruch sceniczny

Uczestnikami warsztatów orkiestrowych mogą być uczniowie szkół muzycznych oraz studenci akademii muzycznych, natomiast warsztatów wokalnych z elementami ruchu scenicznego zarówno osoby uczęszczające do szkół, jak i amatorzy.

Co wyróżnia projekt?
Tutorzy, biorący w nim udział, traktują swój zawód przede wszystkim jako życiową pasję. Właśnie to Stowarzyszenie Meloarte stara się zaszczepić młodym adeptom sztuki. Intensywna praktyka estradowa sprawia, że młodzi pokonują swoje blokady i ograniczenia Zaczynają więcej słyszeć, czuć i dostrzegać. Nagle garstka nut zapisanych na pięciolinii zaczyna tworzyć niepowtarzalną i kompletną historię, która trafia do serc słuchaczy.

Podczas tegorocznej edycji młodzież będzie pracować nad repertuarem pochodzącym ze światowej sławy musicali: La la land, Grease, Dzwonnik z Notre Dame, Upiór w oprze, The Greatest Showman, Dirty Dancing, Moulin Rouge, High School Musical, New York, New York.

Warto podkreślić fakt, iż wszystkie aranże zostały wykonane przez wybitnego muzyka i perkusistę Michała Dziewińskiego. W czasie trwania festiwalu, jeśli dopisze pogoda, młodzi ze swoja sztuką wyjdą na ulice miasta i będą wspólnie z jego mieszkańcami oraz turystami muzykować propagując kulturę oraz idee festiwalu.

Całość projektu zwieńczy Gala Finałowa w dniu 20 sierpnia 2023 r. na Wadowickim Rynku, podczas której młodzi zaprezentują Show Muzyczno - Taneczne „ Gala Musicali” To będzie wyjątkowo kulturalne lato w Wadowicach! Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest motto:

Dajmy przestrzeń młodym muzykom, aby poczuli siłę wspólnego grania!

Link do rekrutacji na warsztaty orkiestrowe: https://forms.gle/nzg9RLYsGEnxj9P28
Link do rekrutacji na warsztaty wokalne z elementami ruchu scenicznego: https://forms.gle/bUtBTutnS7xdsCx46


- Informacja prasowa -

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy