reklama

Olbrzymie zainteresowanie zwiedzaniem zamku w Bulowicach [FOTO]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 16.09.2018 19:00, DK
Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów.
Olbrzymie zainteresowanie zwiedzaniem zamku w Bulowicach [FOTO]

W zamku w Bulowicach (Pałac Larischów) przez wiele lat znajdował się oddział odwykowy Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego, a od kilku lat jest to nieruchomość prywatna – odzyskana przez spadkobierców pierwszych właścicieli. Niewiele osób miało do niego wstęp.

W niedzielę 16 września, w zamku zorganizowano spotkanie pod hasłem „Bulowice. Droga do niepodległości”. Wstęp był wolny. Podczas wydarzenia tematyczną prelekcję historyczną wygłosi prof. Paweł Zięba, autor „Monografii Bulowic” .

To była doskonała okazja do poznania zamku od środka. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Zamek odwiedziły setki osób. Ulica Zamkowa została wręcz zakorkowana. Do kierowania ruchem skierowano policjantów i strażaków z OSP Bulowice.

Zobaczcie galerię zdjęć

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomacik, 17.09.2018 04:26

Brakuje mi tam jeszcze szczeku oręża czyli jaķiegos fajnego turnieju rycerskiego. Atmosfera już jest.