reklama

Największa ruchoma szopka w regionie [FOTO]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 25.12.2020 13:15, PG
Zobaczcie do kiedy można zobaczyć kalwaryjskie Betlejem.
Największa ruchoma szopka w regionie [FOTO]

Ruchoma szopka znajdująca się w kalwaryjskim sanktuarium to jedna z największych i najbardziej znanych ruchomych szopek w Polsce.

Składa się z ok. 150 elementów, w tym 50 ruchomych. Otwarcie kalwaryjskiego żłobka nastąpiło tuż przed Pasterką.

Budowa szopki w bazylice rozpoczęła się przed pierwszą niedzielą adwentu. Jednak już ponad miesiąc wcześniej zaczęto przygotowywać nowe elementy w pomieszczeniach klasztoru. Jak co roku przygotowaniem szopki zajęli się zakonnicy.

- Dekoracja imponuje nie tylko rozmiarami, ale też kunsztem wykonania. Podest, na którym się znajduje zajmuje 30 m2, tło szopki to panorama o wymiarach 11 x 8m. Szopka przedstawia krajobraz Betlejem. „Kalwaryjskie Betlejem” wprowadza wiernych w tajemnicę narodzenia Syna Bożego w codziennej rzeczywistości ludzkiej. Jezus rodzi się pomiędzy ludzkimi sprawami, ich zawodami i zwykłą krzątaniną. Słowo staje się ciałem w najmniej wyczekiwanych przez nas momentach i w miejscu, które nie uznajemy za atrakcyjne i wygodne. Ewangelia jest dobrą nowina dla wszystkich. - mówi nam rzecznik kalwaryjskiego sanktuarium o. Tarsycjusz Bukowski.

Szopkę można oglądać w bazylice do 14 lutego 2021 roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy