reklama
reklama

Poszukiwania turystek na Babiej Górze

Na sygnale, Wiadomości, 23.12.2020 08:10,
Tym razem akcja zakończyła się szczęśliwie.
Poszukiwania turystek na Babiej Górze

We wtorkowe (22.12) popołudnie ratownicy beskidzkiej grupy GOPR prowadzili akcje poszukiwawczo-ratowniczą w masywie Babiej Góry.

- Ze zgłoszenia wynikało, że kobieta z dwiema córkami znajdująca się w rejonie kopuły szczytowej Babiej Góry, w gęstej mgle nie potrafi odnaleźć drogi powrotnej do schroniska. Niezwłocznie ze Stacji Ratunkowej GOPR na Markowych Szczawinach z pomocą pospieszyło dwóch ratowników. Akcję poszukiwawczą utrudniała gęsta mgła ograniczająca widoczność, silny wiatr, marznący deszcz powodujący gołoledź oraz szybko zapadający zmrok. Kontakt z osobami poszukiwanymi był ograniczony z uwagi na słabą baterię w telefonie. Mimo trudności udało się dość szybko odnaleźć turystki i po sprawdzeniu ich stanu sprowadzić bezpiecznie do schroniska na Markowych Szczawinach - informują goprowców.

Apelują, aby wybierając się w góry, oprócz właściwego ubrania, zabrać ze sobą w pełni naładowany telefon, najlepiej posiadać do niego powerbank. Ponadto bezwzględnie powinno się posiadać przy sobie źródło światła, najlepiej czołówkę. Dni mimo dzisiejszego przesilenia zimowego jeszcze przez długi okres będą bardzo krótkie.

foto: Ł. Dunat, M. Hudyka / GOPR Beskidy
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

starymoher, 23.12.2020 14:06

Należy ze wszech miar popierać turystykę ,zwłaszcza rodzinną.Ale tej babie powinny byc ograniczone prawa rodzicielskie.Czemu?Dośpiewajcie sobie sami.