reklama

Radny zbulwersowany: w garażu się trzyma samochody, a nie ludzi

Polityka, Wiadomości, 23.12.2020 18:20, PG
Radni chcą się spotkać z rodziną, która dwa miesiące temu przybyła do Wadowic z Pakistanu i mieszka obecnie w garażu.
Radny zbulwersowany: w garażu się trzyma samochody, a nie ludzi

Opisywana przez nas tragiczna sytuacja Urszuli Łysyk oraz siódemki jej dzieci trafiła na wtorkową (22.12.) sesję Rady Miejskiej w Wadowicach.

Sprawę poruszyła przewodnicząca Komisji Ludwika Tkacz. Radna poinformowała innych radnych, że rodzina ta zyskała pomoc w ramach akcji Szlachetna Paczka, jednak jest to kropla w morzu potrzeb. Jak już pisaliśmy rodzina mieszka w wynajmowanym garażu.

- W związku z tak ciężką sytuacją materialną i niezaspokojonymi potrzebami mieszkaniowymi tej rodziny Komisja Oświaty wnioskuje o podjęcie pilnych działań związanych z zapewnieniem godnych warunków zamieszkania tej rodzinie.- zaapelowała L. Tkacz.

Radną poparł przewodniczący Komisji Mieszkaniowej Ireneusz Chrapla, który obiecał zorganizować spotkanie z tą rodziną. Z kolei burmistrz Bartosz Kaliński zaapelował aby na to spotkanie zaprosić dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej .

Radny Józef Cholewka powiedział, że burmistrz powinien sobie postawić za punkt honoru zapewnienie mieszkania tym dzieciom – W garażu się trzyma samochody a nie ludzi. – powiedział radny.

Po naszych artykułach specjalną paczkę dla dzieci przygotowała także firma Maspex z Wadowic a jak przekazał nam przewodniczący Rady Piotr Hajnosz, Rada Miejska w Wadowicach w ramach "Szlachetnej Paczki" przekazała rodzinie 900 zł w bonach zakupowych do supermarketu Biedronka.Jakie zadania będą realizowane?

Opublikowany przez MamNewsa.pl Wtorek, 22 grudnia 2020

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kubaty, 24.12.2020 21:20

Jacku, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej podlega burmistrzowi.

Jacek., 24.12.2020 14:58

Rada Miejska w Wadowicach w ramach "Szlachetnej Paczki" przekazała rodzinie 900 zł Ale szczodrze przekazali . "Panie Starosto, po co Panu kierownictwo i personel placówki, który nie działa w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia matki z gromadką dzieci, będąc jednostką do tego powołaną?!" Moim zdaniem - Jak to po co - Mają dobrze płatną pracę i ciepłe posady .