reklama
reklama

Karol Wojtyła w... rytmie hip hopu

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 30.12.2020 14:45, INFORMACJA PRASOWA
Zobaczcie nagranie.
Karol Wojtyła w... rytmie hip hopu
Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zakończyło właśnie realizację projektu "Świat jest teatrem niekończących się zmagań". Projekt został zrealizowany w ramach programu "Kultura Dostępna".

Efektem cyklu warsztatów teatralno - muzycznych prowadzonych w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wielkich Drogach, jest widowisko "Przeźroczysty", które można obejrzeć poniżej.


W czasie warsztatów chłopcy z Ośrodka Wychowawczego podzieleni zostali na dwie grupy - jedna z nich opracowała utwory muzyczne, druga grupa - pracowała nad wizualizacjami.

W widowisku udział wzięli również aktorzy teatru "Exit" na co dzień zmagający się z różnymi niepełnosprawnościami. Uczestnicy projektu poprzez poezję Karola Wojtyły oraz utwory w rytmie hip hopowym pokazali drogę życia Karola Wojtyły. Reżyserem widowiska został Maciej Sikorski związany z teatrem "Exit" oraz Fundacja Budzenie Pasji.

Partnerami projektu są: Fundacja Budzenie Pasji, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wielkich Drogach, Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół Klika Kraków oraz Music Art Krzysztof Odrobina.

Projekt sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

INFORMACJA PRASOWA
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy