reklama

Przed końcem roku otwarto kolejny nowy most

, Gospodarka, Wiadomości, 31.12.2020 09:46,
Po otwartym niedawno nowym moście w Andrychowie, w środę (30.12) małopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich przekazał do użytkowania kolejny wybudowany ostatnio most - w Łękach.
Przed końcem roku otwarto kolejny nowy most
W środę (30.12) udostępniony został nowy most na drodze wojewódzkiej w Łękach k. Kęt - to droga w kierunku Brzeszcz. Kierowcy czekali na ten moment od października zeszłego roku, kiedy ruszyła budowa. W tym czasie musieli korzystać z objazdów.

Poprzedni most został poważnie uszkodzony podczas powodzi w 2014 roku. Konieczna była rozbiórka i budowa nowego.

- W ramach inwestycji realizowanej przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie powstał nowy, trójprzęsłowy obiekt nad rzeką Soła w ciągu DW 949 o długości 150 metrów. Most po obu stronach posiada chodniki dla pieszych. Rozbudowano także skrzyżowanie oraz 600 metrów drogi. Wartość zadania to 15 mln zł, a 13 mln zł to Fundusze Unijne - informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

foto: ZDW Kraków

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Bobek, 01.01.2021 01:55

Droga do pracy będzie wygodniejsza i szybciej się ją pokona. Przez Bielany było bardzo wolno i niebezpiecznie...