reklama
reklama

Już niebawem muzyczna nowość w regionie

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 08.11.2019 10:07, DK
Cykl koncertów z muzyką improwizowaną i elektroniczną
Już niebawem muzyczna nowość w regionie

Kłącza to miasta połączone siecią wydarzeń. To nowe podejście do promocji niezależnej muzyki i kultury. Najświeższa muzyka improwizowana, elektroniczna i eksperymentalna. Kłącza to najbardziej wyraziste osobowości muzyczne i artystyczne, to wydawcy muzyki, promotorzy i ludzie aktywnie tworzący nową historię muzyki polskiej i światowej.

Przy współpracy z placówkami kultury z Andrychowa, Wadowic i Zatora udało się zorganizować pierwszy cykl jeszcze w listopadzie 2019 roku.

22.11 Wadowice, 23.11 Zator, 24.11 Andrychów.

Pierwszymi gośćmi Kłącz będzie duet - Bouchons D'oreilles (fr. zatyczki do uszu) czyli Łukasz Kacperczyk i Mateusz Wysocki. Dwie postaci doskonale znane na scenie muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. Grają na syntezatorach modularnych i kosmicznych butikowych sprzętach. Ich koncerty to prawdziwa uczta dźwiękowa!


Wydawali między innymi w kultowym Astral Spirits czy Farbwechsel. Jako Bouchons mają na koncie cztery albumy. Współpracują z czołówką polskiej sceny między innymi Jackiem Mazurkiewiczem, Pawłem Szpurą, Krzysztofem Ostrowskim, Hubertem Zemlerem i wieloma wybitnymi muzykami.


Mateusz Wysocki współtworzy wydawnictwo Pawlacz Perski, w którym ukazało się wiele ważnych albumów, zmieniających często optykę muzyki elektroakustycznej.


Bouchons D'oreilles przywiązą ze sobą kolekcję płyt i kaset, które będzie można nabyć bezpośrednio od nich! Chętnie też pokażą swoje instrumenty i opowiedzą co się tam dzieje i dlaczego tyle kabli jest potrzebnych do grania muzyki!

W naszym regionie jest to wydarzenie bez precedensu!
WSTĘP WOLNY!

Link do ostatniego wydawnictwa Bouchons z węgierskiego Farbwechsel:
https://farbwechsel.bandcamp.com/album/idele

Zapraszamy do śledzenia profilu Kłącz na facebooku:
https://www.facebook.com/klacza.cykl

współtwórcą wydarzenia jest Noyoni Music:
https://www.facebook.com/NoyoniMusic

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy