reklama

Uprawiasz sporty zimowe? Zobacz, jakie ubezpieczenie wybrać

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 07.11.2019 12:43,
Entuzjaści sportów zimowych chętnie korzystają z ośnieżonych stoków za granicą. Z uwagi na ryzykowny charakter tych dyscyplin, wiele firm ubezpieczeniowych zalicza je jednak do kategorii podwyższonego ryzyka lub nawet sportów ekstremalnych. Dobra polisa jest jednak bardzo ważna, gdyż w przeciwnym razie można się narazić na ogromne koszty.
Uprawiasz sporty zimowe? Zobacz, jakie ubezpieczenie wybrać


Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

Wiele osób opiera swoje wyjazdy na zabezpieczeniu w postaci Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), lecz ta pokryje tylko podstawowe świadczenia, co w przypadku wypadków na stoku, wciąż mogłoby się wiązać z dużym obciążeniem finansowym. Z tego względu przed każdym wyjazdem zagranicznym lepiej dokupić ubezpieczenie turystyczne lub ubezpieczenie w sporcie, o którym więcej dowiesz się z tej strony http://ubezpieczenie24.org/category/ubezpieczenia-w-sporcie/.

W kontekście wyjazdów w celu uprawiania sportów zimowych, trzeba mieć natomiast na uwadze to, że podstawowe ubezpieczenie dla turystów prawdopodobnie będzie uwzględniało aktywności zimowe w swoich wyłączeniach, więc konieczne jest zawarcie umowy o odpowiednim zakresie ochrony. W ten sposób można się uchronić od ogromnych kosztów związanych z przewozem ze stoku do szpitala czy transportem medycznym do kraju.

Odpowiednia suma gwarantowana

W przypadku ubezpieczeń pomyślanych o uprawianiu sportów zimowych, trzeba zwrócić szczególną uwagę na sumę ubezpieczenia, aby kwota była na tyle wysoka, żeby pokryła ewentualne koszty leczenia, ale też odszkodowań czy transportu. W kontekście wypraw na narty czy snowboard za granicą, należy się liczyć z tym, iż obciążenia za potencjalną akcję ratunkową będą naprawdę wysokie.

Sam transport ze stoku z wykorzystaniem helikoptera medycznego może oznaczać koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych, a z podobnymi sumami trzeba się również liczyć, gdy po zakończeniu leczenia konieczny będzie powrót do kraju specjalistycznym środkiem transportu. Poszczególne polisy dostępne są w różnych wariantach cenowych i koszty będą proporcjonalne do wybranego zakresu ochrony. W kontekście sportów zimowych ubezpieczenia są droższe niż standardowe warianty, lecz nie warto oszczędzać na rozszerzeniach do podstawowej ochrony, gdyż późniejsze niższe odszkodowanie, może nie wystarczyć na pokrycie wszystkich zobowiązań po ewentualnym zdarzeniu na stoku.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

W kontekście polisy na sporty zimowe trzeba uwzględnić jeszcze dwa bardzo ważne aspekty. Warto zadbać o to, by ubezpieczenie uwzględniało ochronę z zakresu odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Na stoku może się zdarzyć, że z naszej winy ucierpi osoba trzecia, która będzie następnie oczekiwała zadośćuczynienia. Jeśli polisa będzie uwzględniała OC, to odpowiedzialność finansowa będzie wtedy spoczywała na ubezpieczycielu. Oprócz tego polisa powinna zawierać ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), która pomoże w przypadku, gdy sami doznamy szkody, gdyż towarzystwo pokryje koszty leczenia i rehabilitacji.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy