reklama

Ciemno wszędzie, a tu nagle rondo! Na tej drodze trzeba w nocy bardzo uważać [AKTUALIZACJA]

Gospodarka, Wiadomości, 03.12.2019 17:00,
Doszło tam już do kilku kolizji.
Ciemno wszędzie, a tu nagle rondo! Na tej drodze trzeba w nocy bardzo uważać [AKTUALIZACJA]
Już jakiś czas temu zakończono przeciągającą się przebudowę drogi wojewódzkiej pomiędzy Kętami a Oświęcimiem. Położono nowy asfalt, wykonano nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Na drodze powstały też aż 3 nowe ronda, które mają poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniach.


Na razie trzeba na nich uważać – zwłaszcza nocą, bo oświetlenie rond – choć zamontowane – nie działa.

- Na rondzie w kierunku Brzeszcz i Oświęcimia regularnie dochodzi do kolizji, bo kierowcy w nocy pędzą ciemną drogą i po prostu nie zauważają ronda. Znaki pojawiają się w ostatniej chwili – informuje nas jeden z kierowców.

Jak się okazuje tylko jedno z trzech nowych rond jest lekko oświetlone, ale tylko dlatego że działają lampy przy sąsiedniej ulicy.

Sprawę skomentował burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar.
- To irytujące, bo nowe lampy już są, a wciąż czekamy na załatwienie „papierów” i później na decyzję Tauronu o uruchomieniu lamp. Termin włączenia oświetlenia nie jest zależny ani od Gminy Kęty, ani od burmistrza, ani od nikogo innego jak tylko od ZDW i Polskiej Grupy Energetycznej, która – z doświadczenia wiem - nie spieszy się w podjęciu działań. Bez zgody Tauronu nic się nie da zrobić – powiedział burmistrz.
xxx

Mamy stanowisko właściciela drogi, czyli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Rzecznik ZDW Dawid Gleń informuje, że już wkrótce ronda powinny być oświetlone.

Po zakończeniu prac przy modernizacji drogi wojewódzkiej temat oświetlenia został przekazany Gminie Kęty. Gmina podjęła wszelkie formalne kroki niezbędne do uruchomienia oświetlenia. Niestety procedury formalne ze strony dostawcy prądu uniemożliwiły szybkie jego podłączenie, które umożliwiłoby uruchomienie oświetlenia. Z informacji jakie otrzymaliśmy od Gminy Kęty wynika, że oświetlenie zostanie uruchomione najpóźniej do końca następnego tygodnia - poinformował D. Gleń.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mirek, 06.12.2019 12:16

"rozdupczy" .... gratuluje elokwencji - takie typowe dla typowego katola kibola z różańcem w ręce i "bogiem" na ustach. A skoro "migające znaki" to dla Ciebie katolku nowość, to znaczy że dalej niż do kościółka w farze nie podróżujesz. Jesteś ZERO - cytując klasyka.

Mirek, 04.12.2019 11:24

@barte @dobrazmiana Jesteście po prostu "myślący inaczej" (żeby nie powiedzieć wprost że idioci), typowy suweren czerpiący wiedzę w TVP + kler typu Jędraszewski i flaszka-Głódź ... z Wami nie da się dyskutować, jedynie zrobić Wam osobna enklawę o nazwie Pisland.

Mirek, 04.12.2019 11:18

Przed kaaaaażdym rondem powinny być migające znaki ze strzałką pokazujące wjazd w prawo na rondo !!! Byle wiochy w Polsce maja tak oznaczone wjazdy na rondo (+ cholerne zwężające wysepki na środku drogi - BEZ SENSU). Ale na naszych drogach w gminie Kęty nic takiego nie ma !!! To jest najlepsze oznaczenie (ciemno, mgła) takich wjazdów !!! Jakie to wieeeeelkie koszty ? Nie stać gminy na to ? Nie tylko ronda i wysepki Kęty<>Oświęcim, ale też ronda i wysepki Kęty<>Czaniec !!!

keczanin1, 03.12.2019 21:06

ja pedziele te latarnie dalej nie działają?

xpek, 08.11.2019 21:34

hahaha zarząd dróg wojewódzkich w krakowie podlega pod urząd marszałkowski w krakowie w którym rządzi pis. Nie dziwcie się więc że narażają zdrowie i życie kierowców. Pisowscy nieudacznicy nie potrafią załatwić oczywistych i prostych spraw

DobraZmiana , 08.11.2019 07:41

Ludzie jestescie smieszni macie znaki przed rondem o informacji ze jest rondo ustapienie pierszenstwa to Co jescze wam trzeba skupcie sie na drodze a nie na innych rzeczach. Wam kurw..... nic nie pasuje jestescie tak jebnietym narodem ze szok. Jak jeden z drugim sie rozpieprzy na rondzie to sie nauczy.

Keson, 08.11.2019 05:02

Zgadzam się

cath, 07.11.2019 21:43

Potwierdzam tez testowałem hamulce.Widzi sie je znaki i rondo w ostatniej chwili.Jesli nie zna sie drogi to naprawdę jest niebezpiecznie i wcale nie trzeba pędzić .