reklama
reklama

Umorzono śledztwo w sprawie wypadku na torach kolejowych w Bulowicach

Na sygnale, Wiadomości, 08.11.2019 08:40, PG
Znane są już przyczyny śmierci 43-letniego mężczyzny.
Umorzono śledztwo w sprawie wypadku na torach kolejowych w Bulowicach

Do tragicznych zdarzeń doszło 28 maja w Bulowicach, w rejonie ul. Zacisze. Przy nasypie torów znaleziono zwłoki 43 - letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Kęty. Ciało zauważył maszynista nadjeżdżającego pociągu i zawiadomił służby ratownicze. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Wśród mieszkańców pojawiło się wiele plotek dotyczących przyczyn śmierci mężczyzny. Nie było bowiem oczywiste jak zginął 43-latek.

Prokuratura po przeprowadzeniu postępowania w sprawie o przestępstwo spowodowania ciężkiego wypadku komunikacyjnego, umorzyła śledztwo wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa. Jak się dowiadujemy od zastępcy prokuratora rejonowego w PR w Oświęcimiu Mariusza Słomki, decyzja ta jest już prawomocna.

Na podstawie opinii Katedry Medycyny Sądowej UJ z siedzibą w Krakowie ustalono, że przyczyną zgonu pokrzywdzonego były obrażenia klatki piersiowej z następową obustronna odmą prężną.

- W badaniu toksykologicznym zabezpieczonym od denata ujawniono 3.1 promille alkoholu we krwi, zaś w moczu 4,4 promille. Zgon mężczyzny nastąpił w nocy z dnia 27/28 maja 2019 roku w Bulowicach. Pokrzywdzony został najpewniej potrącony przez pociąg relacji Andrychów Kęty na wysokości 37 km wym. trasy.- informuje nas Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 09.11.2019 13:56

NO i po temacie i do szufladki