reklama
reklama

Eko-Dni Dziecka w Kętach [PROGRAM]

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 22.05.2023 13:25,
Artykuł Domu Kultury w Kętach.
Eko-Dni Dziecka w Kętach [PROGRAM]

W tym roku Międzynarodowy Dzień Dziecka świętujemy przez cały tydzień od 29.04 do 4.06. W tym czasie zapraszamy na warsztaty, konkursy, animacje, imprezę plenerową, Rodzinny Rajd Rowerowy, bezpłatne kino i wiele, wiele więcej!

Wzorem lat ubiegłych otrzymaliśmy od naszego wieloletniego sponsora - Firmy Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. wsparcie finansowe na organizację imprezy.

Na najmłodszych mieszkańców naszej Gminy i okolic będzie czekać masa atrakcji. Nie zabraknie też zabawy dla starszych, wszak każdy był kiedyś dzieckiem :)

- warsztaty, konkursy, animacje, impreza plenerowa, Rodzinny Rajd Rowerowy, bezpłatne kino -


Już dziś zapraszamy do udziału w konkursach:

"We wnętrzu ula" / "W pasiece" - konkurs plastyczny adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów klas I-III oraz klas IV-VI

Termin przyjmowania prac: 25.05.

Miejsce: pok. 4 DK

Regulamin i szczegóły: na stronie organizatora: www.domkultury.kety.pl


Pszczoła i jej skrzydlaci przyjaciele - konkurs fotograficzny adresowany do młodzieży od 13 raku życia oraz osób dorosłych

Termin przyjmowania prac: 25.05.

Miejsce nadsyłania prac: [email protected]

Regulamin i szczegóły na stronie organizatora: www.domkultury.kety.pl

Konkurs na nazwę Koła Pszczelarzy w Kętach, z okazji 90-lecia Koła


Rodzinny Rajd Rowerowy Kęty 2023

Termin zgłoszeń: 24.05

Miejsce zgłoszeń: pok. 2 DK

Regulamin i szczegóły na stronie organizatora: www.domkultury.kety.pl


Bezpłatne EKO-Warsztaty dla dzieci w ramach "Skrzydlatych Dni EKO-DZIECKA z GAZ-SYSTEM":

29.05.2023 r. – Warsztat Firmy Owady i spółka pt.: „Na tropie mrówek”. Z lupą w dłoni przyjrzymy się mrówkom, dowiemy się jak mrówki odnajdują drogę do mrowiska, a nawet sami przeniesiemy się w świat zapachów. Spróbujemy odnaleźć królową i oczywiście dokładnie obejrzymy jak wygląda mrówczy dom. Najpierw obejrzymy model mrowiska, a następnie prawdziwe mrówcze domy. Spotkamy mrówki tworzące „mrówczy chleb” oraz żołnierzy, którzy strzegą bezpieczeństwa całej kolonii.


30.05.2023 r. – Warsztat „Leśne przebudzenie” – pod okiem specjalisty wyruszymy na leśną wędrówkę wzdłuż rzeki Soły i jej najpiękniejszych, lokalnych zakątków. Poznany okoliczną florę i faunę. Będziemy dotykać, wąchać, doświadczać naturę.


31.05.2023 r. – Warsztat Domki dla murarek – członkowie Koła Pszczelarzy w Kętach opowiedzą o wszystkich owadach miododajnych oraz naucza nas, jak budować domki/ hotele dla pszczół. Każdy wykona swój drewniany domek.


01.06.2023r. – „Skrzydlate planszówki” – spędzimy milo popołudnie z grami planszowymi.


02.06.2022 r. – warsztat tworzenia świec z wosku pszczelego – członkowie Kola Pszczelarzy w Kętach opowiedzą o życiu pszczół i ich pracy oraz wspólnie z uczestnikami wykonają dwa rodzaje świec z wosku pszczelego.

Zapisy pod nr tel.: 33/844 86 78.


IMPREZA PLENEROWA: sobota, 3. czerwca 2023

animacje dla dzieci, dmuchańce, gastronomia, warsztaty plastyczne, malowanie buziek, dziecięce występy artystyczne


Bezpłatne Kino dla najmłodszych: niedziela, 4. czerwca 2023, godz. 11:00

"YUKU I MAGICZNY KWIAT"

Bezpłatne wejściówki będą do odbioru na portierni DK w dniu seansu od godz. 8:00.

Szczegóły na plakatach!

SPONSOR GŁÓWNY:


GAZ-SYSTEM jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce oraz jest właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.

Spółka zapewnia bezpieczeństwo energetyczne Polski, przyczyniając się do rozwoju europejskiego rynku gazu. Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.źródło: Dom Kultury w Kętach

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy