reklama
reklama

Baciary zagrają w sobotę podczas charytatywnej majówki

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 22.05.2023 09:15,
Zaplanowano mnóstwo atrakcji.
Baciary zagrają w sobotę podczas charytatywnej majówki
W Kalwarii Zebrzydowskiej szykuje się wydarzenie jakiego jeszcze w tym mieście nie było. W sobotę 27 maja odbędzie się Majówka Charytatywna z Patronem „Wszystkie dzieci nasze są”. Gwiazdą dnia będzie zespół „Baciary”. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla dzieci. W ciągu całego będzie trwała zbiórka datków na rzecz potrzebujących dzieci z Kalwarii i okolicy.

Głównym organizatorem majówki jest Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Współorganizatorem wydarzenia - Gmina Kalwaria Zebrzydowska, partnerami - Gmina Stryszów i Gmina Sułkowice.

- Będzie to wydarzenie jakiego w Kalwarii Zebrzydowskiej jeszcze nie było, najwięcej atrakcji będzie czekało na najmłodszych, będą dmuchańce, animacje, bumper Ball, malowanie twarzy, warkoczyki, wesołe miasteczko – to wszystko bezpłatnie. Dla starszych przygotowaliśmy grill, ciepłe dania a dla wszystkich loterie fantowa i oczywiście licytacje – mówi Tomasz Baluś prezes Stowarzyszenia im. Św. Jana Pawła II i dodaje Całemu wydarzeniu będzie towarzyszyła dobra muzyka, a gwiazdą dnia będą Baciary, które wystąpią o godz. 16:00. Zapraszamy całe rodziny!

W czasie całego dnia wolontariusze będą kwestować na rzecz potrzebujących wsparcia dzieci z Gminy Kalwaria Zebrzydowska i okolicy. Zbiórka datków obywać się będzie na rzecz dzieci i młodych, którzy potrzebują kosztownych operacji i rehabilitacji. Zostaną przygotowane cegiełki wsparcia w kwocie 20 zł. Wstęp na to wydarzenie dla dzieci jest bezpłatny, dodatkowo dzieci będą mogły skorzystać z wielu atrakcji. Spotkanie będzie miało również wymiar edukacyjny i wychowawczy.

Bez wątpienia największą atrakcją będzie stanowił występ zespołu „Baciary”, zaplanowany na godz. 16:00. Zespół ten ma duże grono fanów i zapewne ich koncert przyciągnie na stadion Kalwarianki wielu mieszkańców.

Start sobotniej imprezy zaplanowano na godz. 14:00, wtedy też zostanie otarte wesołe miasteczko z wieloma atrakcjami dla dzieci. Jako pierwszy na scenie zaprezentuje się zespół „Promyki Krakowa” grają i śpiewają muzykę ludową, popularne pieśni, utwory okolicznościowe i kościelne. Propagujemy polską muzykę, występując w tradycyjnych krakowskich strojach.

Wśród występujących na scenie nie może zabraknąć młodej i zdolnej wokalistki z naszego terenu. O godz. 15:00 wystąpi Gabi Katzer z zespołem, będzie okazja by posłuchać Gabi na żywo.

W tym dniu także kibice piłkarscy powinni tłumnie przybyć na stadion, bowiem Kalwarianka notuje ostatnio doskonała passę. W tym dniu o godz. 18:00 odbędzie się mecz IV ligi MKS Kalwarianka – Wierchy Rabka.

Po emocjach sportowych na scenie zagości Lidia Jazgar z zespołem Galicja. Koncert niejako jest odpowiedzią na ostatni doskonały i poruszający występ Lidii Jazgar jaki miał miejsce w październiku ubiegłego roku. Wówczas każdy kto go wysłuchał był zachwycony i pytał o kolejny występ doskonałej wokalistki w Kalwarii Zebrzydowskiej dla szerokiej publiki. Pieśni nawiązywać będą do patrona Stowarzyszenia Św. Jana Pawła II i pochodzić będą z albumu „Ale nam się wydarzyło”

Zamknięciem dnia będzie wstęp duetu „Jacek i Placek” czyli Jacek Dewódzki – były gitarzysta zespoły „Dżem” i Paweł Nawrocki wokalista zespołu „Alergen”. Panowie mocnym rockowym akcentem zakończą pełen wrzeń dzień. Ich występ jest możliwy dzięki wsparciu firmy „Domeno”.

Plan dnia:
14:30 – Promyki Krakowa
15:00 – Gabi Katzer z zespołem
16:00 – Zespół „Baciary”
18:00 – Mecz MKS Kalwarianka – Wierchy Rabka
20:00 – Lidia Jazgar z zespołem
21:00 – Jacek i Placek

Atrakcje dla dzieci:
- dmuchańce,
- animacje, bumper ball
- wesołe miasteczko,
- loteria fantowa
- Grill bar
- ciepłe dania, kiełbaski
- dziczyzna


Informacja prasowa
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy