reklama
reklama

Dwie imprezy w Kętach: rajd pojazdów zabytkowych i festyn franciszkański

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 13.08.2018 17:50, PG
Zobaczcie szczegóły tych wydarzeń.
Dwie imprezy w Kętach: rajd pojazdów zabytkowych i festyn franciszkański

Już po raz XVIII będziemy mieli okazję być świadkami Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, który w tym roku podróżował będzie pod hasłem „Śladami PRL-u”.

Załogi będą przemierzać wyznaczoną trasę we wtorek i środę (14-15.08.) Podczas rajdu zaprezentują się głównie pojazdy z Polski, Słowacji i Czech. Nie zabraknie prawdziwych perełek reprezentujących, jak się domyślamy, okres Polski Ludowej.

W pierwszy dzień załoga będzie podróżować przez przez Zabrze, Rudę Śląską, Mikołów oraz Kęty. Natomiast w drugi dzień zabawy nastąpi czas prezentacji pojazdów podczas Festynu Franciszkańskiego (szczegóły tej imprezy poniżej) w przyklasztornych ogrodach w Kętach oraz przy Pałacu Czeczów w Kozach.

Szczegóły na plakacie.Warto też wspomnieć o XII Festynie Franciszkańskim, który rozpocznie się w środę (15.08.) o godz. 13:00 w ogrodach klasztornych przy ul. Klasztornej 1 w Kętach.

W programie m.in. zabawa fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, występy zespołów i grup folklorystycznych oraz gwiazdy programu Idol Jacka Miernikiewicza. Organizatorzy zapraszają także na pokazy sprzętu wojskowego i właśnie zabytkowych samochodów.

Znajdą się także atrakcje dla dzieci tj.:malowanie twarzy czy zabawa na zjeżdżalniach. Do tańca będzie przygrywał zespół DZIADY KAZIMIERSKIE.

Szczegóły na plakacie.reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy