reklama

Wiara, siła, męstwo – to ich zwycięstwo [FOTO]

, Sport, Wiadomości, 11.08.2018 17:45, DK

W sobotę (11.08) na boisku LKS Gronie Zagórnik odbyło się otwarcie budynku klubowego.

Wiara, siła, męstwo – to ich zwycięstwo [FOTO]

W nowo otwartych pomieszczeniach znajdują się - magazyn, prysznice, oraz nowoczesne szatnie. Budynek kosztował koło 370 tys. zł. Dodatkowe 12 tys. zł na wyposażenie szatni dołożyła gmina.

Na otwarciu nie mogło zabraknąć burmistrza Tomasza Żaka, sołtysa Zagórnika Tomasza Fijołka, wielkiego fana piłki nożnej czyli proboszcza ks. Stanisława Wilkołaka, prezesa klubu LKS Gronie Zagórnik Marcina Karcza, dyrektora Zespołu Szkół Samorządowych w Zagórniku Tomasza Osowskiego, oraz radnych Pawła Łysonia i Władysława Żydka. Pojawiła się także dyrektor biura burmistrza Agnieszka Gierszewska.LKS Gronie Zagórnik obchodzi w tym roku swoje 65- lecie. Na mecze tego B - klasowego zespołu przybywa często ponad 200 osób.

Pięknie usytuowany stadion, nowe szatnie (do tej pory goście oraz gospodarze, przebierali się w starym kiosku) zaangażowanie wielu osób i serce do gry - to tylko niektóre atuty LKS Gronie Zagórnik.

W swoim przemówieniu burmistrz Andrychowa Tomasz Żak zaznaczył, że należy pamiętać także o zasługach wieloletniego radnego oraz sołtysa Zagórnika – śp. Romana Prystackiego, który bardzo przyczynił się do rozwoju nie tylko klubu, ale także całej wsi.

Natomiast prezes LKS Gronie Zagórnik Marcin Karcz, w rozmowie z nami powiedział - Prezesi, którzy na stanowisku byli przede mną, jak i wszyscy związani z klubem, przez lata ciężko pracowali na to, aby klub tak wyglądał jak dzisiaj. Dużo się zmieniło w przeciągu ostatnich lat. Zaczęliśmy dbać o murawę, która wygląda bardzo dobrze, siatki w bramkach są w kolorach klubowych, co również jest rzadkością, klub jest zupełnie innym miejscem niż kiedyś. Bardzo duże wsparcie otrzymaliśmy od lokalnych władz. Od sołtysa, burmistrza, radnych. - mówił prezes. - Chcę zaznaczyć.... ja jestem prezesem, ale zarządzamy klubem wspólnie, podejmujemy decyzje wspólnie, mam dookoła siebie ludzi na których mogę liczyć – Rafała Pietronia, Piotra Kudłacika, Przemysława Karcza, trenera Michała Miarkę, Krzysztofa Kierpca, tych ludzi jest wielu, mógł bym wymieniać bardzo długo. - wymieniał.

- Tak jak widać na dzisiejszym pikniku, wszystko idzie do przodu, pojawiają się sponsorzy, ludzie dobrej woli, świetną robotę robi nasz proboszcz, który często zaprasza wiernych na mecze. Awansowaliśmy z C do B klasy, ale nasze ambicje sięgają dużo wyżej. Mamy trenera Michała Miarkę - młodego, energicznego człowieka, który doświadczenia nabywał w klubach światowego formatu, jak np. FC Barcelona.

- Myślę, że dzięki zaangażowaniu naszych zawodników i ich ogromnemu sercu do walki oraz dzięki charyzmie i doświadczeniu naszego trenera, możemy daleko zajść w rozgrywkach. Wiara, siła, męstwo – to nasze zwycięstwo.

Rzadko spotyka się kluby piłkarskie, w których czuć rodzinną atmosferę, serce do walki, ambicję, pomimo tego że jedyną nagrodą za ciężką pracę, jest satysfakcja. Z pewnością jednym z nich jest LKS Gronie Zagórnik.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama