reklama
reklama

Dom Kultury w Kętach zaprasza na Leśne Dni EKO-Dziecka z GAZ-SYSTEM!

Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 10.05.2024 11:35, INFORMACJA PRASOWA
Wspaniała przygoda pełna ekologii, kreatywności i zabawy już niebawem rozpocznie się w Gminie Kęty!
Dom Kultury w Kętach zaprasza na Leśne Dni EKO-Dziecka z GAZ-SYSTEM!

Dom Kultury przygotował dla Was tygodniową imprezę, która nie tylko umili czas najmłodszym, ale także będzie promować ekologię i zdrowy styl życia!

Warsztaty:

 • 27.05.2024 r. godz. 16:00 i 17:45 – Warsztaty pt. "Muzyka z Patyka"
  Doświadczcie magii muzyki w lesie razem z Panem Sylwestrem Białasem, muzykiem z bielskiej kapeli Straconka! Na warsztatach, dzieci będą miały możliwość stworzenia instrumentów z naturalnych materiałów oraz posłuchania opowieści o tajemnicach lasu.

 • 28.05.2024 – godz. 16:00 – Warsztaty plastyczne pt. "Eko Ludek", zapewniamy wszystkie materiały, z których stworzymy wspólnie sadzonki, które podczas zajęć ozdobimy i ożywimy.

 • 29.05.2024 – godz. 13:00-15:00 – Zajęcia edukacyjne na terenie Nadleśnictwa Andrychów
  Wyjedźcie z nami na wyjątkową wyprawę po lesie! Leśnicy przybliżą dzieciom tajniki lasu oraz jego ochrony.

 • 31.05.2024 – Gra terenowa "Na tropie leśnych skarbów"
  Wyruszcie z nami na poszukiwanie skarbów ukrytych w miejskiej dżungli!


Wszystkie warsztaty są bezpłatne. Obowiązują na nie zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

Informacje oraz zapisy: 33 844 86 89 lub w pok. 4 DK

INDYWIDUALNY RODZINNY RAJD ROWEROWY 27-31.05.2024r.


Do 17 maja 2024, do godz. 12:00 roku trwają zapisy na nasz Indywidualny Rodzinny Rajd Rowerowy! Każda rodzina może wziąć udział w wydarzeniu i odkrywać piękno przyrody naszego regionu, wystarczy wypełnić:

KARTĘ ZGŁOSZENIA dla dziecka lub KARTĘ ZGŁOSZENIA dla osoby dorosłej na Rajd i zapoznać się z REGULAMINEM.

Koszt udziału:

 • 30 zł dla dorosłych

 • 20 zł dla dziecka pow. 5 roku życia

 • dzieci do lat 5 (urodzone w 2019 roku) biorą udział za darmo!

Nie zwlekajcie z zapisami, miejsca są ograniczone! Zakończenie Rajdu, ogłoszenie wyników, rozdanie nagród oraz pyszny posiłek zapewniamy podczas GŁÓWNEGO WYDARZENIA - 1.06.2024 od godz. 14:00! Przybywajcie licznie!

KONKURSY:

Konkurs plastyczny: "W zaczarowanym lesie"


- tematem konkursu jest projekt grafiki na przypinkę „W zaczarowanym lesie” w formie płaskiej w rozmiarze max A4. Fragment zwycięskiej pracy zostanie umieszczony na przypince, stworzonej jako gadżet promujący "Leśne dni EKO-Dziecka z GAZ SYSTEM". Uczestnikiem mogą być dzieci oraz młodzież do 13 roku życia Konkurs zostanie rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klas I – III, IV –VI. Każda praca musi być podpisana i zawierać dane autora wg wypełnionej karty zgłoszeniowej. Prace należy dostarczyć do pok. nr 4 DK do 24 maja.

KARTA ZGŁOSZENIA na konkurs plastyczny

REGULAMIN konkursu plastycznego

Konkurs fotograficzny: "Skarby Lasu"


- zadaniem uczestników jest wykonanie fotografii ukazującej wnętrze lasu i wszelkich elementów przyrody, które się w nim znajdują. Konkurs jest skierowany do młodzieży (13-18 lat) oraz osób dorosłych. Prace należy nadsyłać pocztą elektroniczną w formie załączników do maila. na adres: [email protected] w terminie do: 24.05.2024r.


KARTA ZGŁOSZENIA na konkurs fotograficzny dla osób dorosłych

KARTA ZGŁOSZENIA na konkurs fotograficzny dla młodzieży

REGULAMIN konkursu fotograficznego


IMPREZA PLENEROWA 1.06.2024r.


Po intensywnych dniach, pełnych ekologicznych wyzwań i przygód, zaprosimy Was na wielkie święto natury i kreatywności.

W programie czeka szereg atrakcji, między innymi: Występ zespołu Pieśni i Tańca "Małe Kęty", popisy wokalne uczestników sekcji Emisji Głosu, Zespołu Wokalnego pod kierunkiem Aleksandry Stępień oraz koncert Fundacji "Gotowi do Działania", występy taneczne Studia Tańca "Be The Art". Podczas wydarzenia odbędą się rozstrzygnięcia konkursów plastycznego i fotograficznego oraz rozdania nagród za Indywidualny Rodzinny Rajd Rowerowy. Na zakończenie wieczoru zagra dla nas przesympatyczny zespół "Kuku".

Nie zabraknie także stoisk pełnych atrakcji: będzie można skosztować smakołyków, skorzystać z malowania twarzy, stworzyć własne dzieła podczas warsztatów plastycznych i wiele więcej!

BEZPŁATNE KINO DLA CAŁEJ RODZINY


W niedzielne przedpołudnie, 2.06.2024r. zapraszamy najmłodszych na godz. 11:00 na seans filmu "Kicia Kocia na pikniku"

Z drogi śledzie, Kicia Kocia jedzie! Bystra kotka oraz jej przyjaciele zapraszają do kin. Podczas seansów nie zabraknie świetnej zabawy, przedszkolnych wyzwań czy niesamowitych odkryć. Uwielbianą przez najmłodszych rezolutną kotkę czekają nowe przygody. Razem ze swoimi wiernymi przyjaciółmi Packiem, Adelką i Juliankiem uda się na basen, plażę i oczywiście na piknik! Zobaczymy też, jak poznaje nowego kolegę podczas gry w piłkę, uczy się ważnej lekcji bawiąc się w sklep oraz odwiedza swojego wujka na wsi, gdzie zachwyca się jego nowym traktorem! Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej to idealna okazja na niezapomniany seans w kinie. Serial „Kicia Kocia” na wielkim ekranie!

Odcinki serialu, które zobaczymy:

 1. Kicia Kocia na pikniku

 2. Kicia Kocia na basenie

 3. Kicia Kocia: To moje!

 4. Kicia Kocia gra w piłkę

 5. Kicia Kocia jest chora

 6. Kicia Kocia na plaży

 7. Kicia Kocia na traktorze

POPOŁUDNIOWY SEANS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY: godz. 16:00 – Seans filmu "Wiki i jej sekret"


Ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem. Kiedy dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, Wiki za nic w świecie nie chce się z tym pogodzić. Jak w obliczu tego niespodziewanego odkrycia potoczą się ich dalsze losy?

Wejściówki do odbioru w dniu imprezy.

Koordynator Wydarzenia: Anna Bil-Golasowska
[email protected]
Tel: 33 844 86-89


SPONSOR GŁÓWNY:


GAZ-SYSTEM jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce oraz jest właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Spółka gwarantuje bezpieczeństwo energetyczne Polski, przyczyniając się do rozwoju europejskiego rynku gazu.

GAZ-SYSTEM planuje budowę gazociągu Skoczów – Komorowice - Oświęcim, którystanowić będzie istotny element systemu przesyłowego zapewniający transport gazu dla odbiorców z woj. śląskiego i małopolskiego. Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.


źródło: Dom Kultury w Kętach

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy