reklama
reklama

Daria ze Śląska podczas swojej pierwszej trasy koncertowej odwiedzi Wadowice

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 13.02.2024 11:40, INFORMACJA PRASOWA

15 marca o godzinie 19:00 w sali teatralno – kinowej Wadowickiego Centrum Kultury będzie można usłyszeć artystkę uznaną za największe muzyczne odkrycie 2023 roku.

Daria ze Śląska podczas swojej pierwszej trasy koncertowej odwiedzi Wadowice
Daria ze Śląska znalazła się w czołówce wielu ubiegłorocznych podsumowaniach muzycznych. Właśnie rusza w drugą część rozpoczętej w 2023 Pierwszej Trasy. Artystka na żywo zaprezentuje utwory z pierwszej płyty “Daria ze Śląska tu była” oraz nowe numery, które pojawią się na planowanym na wiosnę minialbumie.


Wydana na wiosnę 2023 roku, pierwsza płyta Darii ze Śląska to przede wszystkim mocne i bezpośrednie teksty oraz brzmieniowa różnorodność: od ambitnego popu po alternatywę. Po premierze wydawnictwa Daria zagrała na Orange Warsaw Festival, OFF Festivalu w Katowicach, Męskim Graniu, występowała z Kortezem i towarzyszyła Dawidowi Podsiadło na scenie podczas jego POST PRODUKCJA TOUR. Za singiel „Gambino” była nominowana do nagrody Bursztynowego Słowika, otrzymała też prestiżową Nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego i jest nominowana do Nagrody im. Kazimierza Kutza 2024.

2023 rok Daria ze Śląska zakończyła wyprzedanym koncertem w warszawskiej Stodole. W ten wyjątkowy wieczór na scenie towarzyszyli jej: Kortez, Jakub Skorupa, Młody, Jędrzej Wise i Solar. 14 lutego Wokalistka rusza w dalszą część swojej Pierwszej Trasy:

Na wiosnę planowana jest premiera minialbumu Darii ze Śląska, która ukaże się nakładem wytwórni Jazzboy. Na albumie znajdą się m.in. już opublikowane utwory “Duch”, “To nie zabawa” i najnowszy nagrany wspólnie z Kortezem - “Pamięć do złych słów”.

Bilety na koncert w Wadowicach (15 marca) w cenie: 80 zł/ 90 zł do zakupu poprzez stronę internetową wck.wadowice.pl, biletyna oraz w sekretariacie WCK.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy