reklama

Jakie kary dla policjantów z Andrychowa? Jest wynik postępowania dyscyplinarnego

Na sygnale, Wiadomości, 12.02.2024 12:25, red
Po tragicznej śmierci 14-letniej dziewczynki, zakończono postępowanie dyscyplinarne wobec kilku tutejszych policjantów.
Jakie kary dla policjantów z Andrychowa? Jest wynik postępowania dyscyplinarnego
Do tragicznych wydarzeń doszło pod koniec listopada 2023 roku w Andrychowie. 14-letnia Natalia zmarła po tym, jak kilka godzin przeleżała w śniegu w centrum miasta. Wiele zarzutów w związku z akcją poszukiwawczą skierowano w kierunku policji w Andrychowie.

Śledztwo podjęła prokuratura, a małopolska policja poinformowała wówczas, że wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec czterech funkcjonariuszy policji z komisariatu w Andrychowie.


W poniedziałek (12.02) poinformowano, że Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach zakończyła trzy z czterech postępowań dyscyplinarnych w stosunku do dwóch policjantów z komisariatu w Andrychowie i jednego policjanta z KPP Wadowice.

Poniżej komunikat w tej sprawie:

"Jedno postępowanie zostało zawieszone z uwagi na stan zdrowia obwinionego. Wszystkie cztery postępowania dyscyplinarne zostały wszczęte na polecenie Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach.

Trzy postępowania dotyczyły policjantów z Komisariatu Policji w Andrychowie, którzy wykonywali czynności służbowe w związku z zaginięciem 14-latki: tj. komendanta Komisariatu Policji w Andrychowie; oficera dyżurnego z KP Andrychów oraz policjanta przyjmującego zawiadomienie w KP Andrychów. Jedno dotyczyło policjanta wadowickiej komendy realizującego czynności nadzorcze nad interwencją.

W wyniku przeprowadzonych postępowań dyscyplinarnych policjantom z Andrychowa i Wadowic przedstawiono następujące zarzuty:

1. Komendantowi Komisariatu Policji w Andrychowie - zaniechanie czynności służbowej oraz niedopełnienie obowiązków służbowych. Postępowanie to jest zawieszone z uwagi na stan zdrowia obwinionego.

31 stycznia br. Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach odwołał Komendanta Komisariatu Policji w Andrychowie z zajmowanego stanowiska z uwagi na długą nieobecność w służbie. Od 1 lutego br. pozostaje w dyspozycji Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach.

2. Oficerowi dyżurnemu andrychowskiego komisariatu przedstawiono zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych. Uznano go winnym i ukarano karą dyscyplinarną ostrzeżenia o niepełnej przydatności na zajmowanym stanowisku.

Postępowanie dyscyplinarne wobec policjanta z Andrychowa przyjmującego zawiadomienie było prowadzone pod kątem wykonania czynności służbowej w sposób nieprawidłowy. Został uniewinniony wobec niepotwierdzenia zarzutu stawianego obwinionemu.

3. Policjantowi z KPP Wadowice, który miał skontrolować przeprowadzone czynności poszukiwawcze prowadzone przez policjantów z komisariatu w Andrychowie przedstawiono zarzut wykonania czynności służbowej w sposób nieprawidłowy. Został uznany winnym i odstąpiono od ukarania.

W wyniku szczegółowych ustaleń podczas prowadzonych postępowań dyscyplinarnych, 26 stycznia br. wszczęto jeszcze jedno postępowanie dyscyplinarne w stosunku do policjanta z Wydziału Kryminalnego w Andrychowie. Jest on obwiniony o naruszenie dyscypliny służbowej polegające na niewykonaniu polecenia i odmowie wykonania polecenia służbowego. Postępowanie w toku."

- informuje małopolska policja.

Dodajmy, że wcześniej w tej samej sprawie ukarany został policjant z Komisariatu w Kętach. Został on ukarany naganą. Po tragedii w Andrychowie: pierwsza kara dla policjanta [AKTUALIZACJA]

W styczniu ojciec zmarłej 14-letniej Natalii z Andrychowa złożył zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Krakowie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policjantów, którzy byli zaangażowani w poszukiwania jego córki.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Ca-ro, 12.02.2024 20:43

Tyle jest warte życie dziecka dla policji tylko nagana Tragedia

hebes1125, 12.02.2024 20:12

Nie zła szopka i jaja jak nie powiem co . Co to ma wogule znaczyć? Do zwolnienia wszycy od komendantów i zastępców zacząć.!!! Nic się nie zmieniło kumoterstwo sama rodzinka dalej tam pracuje?

bot, 12.02.2024 19:17

https://niezalezna.pl/polityka/lasek-wygadal-sie-wyborczej-wnioski-do-ue-ws-wezla-cpk-wstrzymane-rozjezdza-sie-narracja-rzadu/511130

Jeremiasz, 12.02.2024 19:09

To i po co był ten cały cyrk o nazwie wszczęciu postępowania skoro realnie niczego to nie zmienia? Ta policja to w ogóle przydaje się do czegoś? Za co oni biorą pieniądze? Gdyby osoba cywilna nie udzieliła pomocy, to była by wzięta do brania odpowiedzialności, ale jak policja nie udziela pomocy to nic się nie stało, uwaga do dzienniczka o po herbacie. Mam nadzieję że jak były komendant powróci do zdrowia to postępowanie względem niego zostanie odwieszone prawda?

tomekх, 12.02.2024 17:26

@cath Dokładnie. Muszą cię bardzo boleć pierwotniaku! OOO HA HA HA

cath, 12.02.2024 17:02

@tomekx Dokładnie.Prawda w oczy kole jamochłonie?

Koniczynka, 12.02.2024 16:16

Czyli żadnej kary nie ma dla policjantów. Ręka rękę myje. Pytanie czy policjanci zamieszani w tą sprawę mają sumienie??? Grzeją dalej dupę w fotelach i udają stróżów prawa. Dyżurnego wywalić z komendy. Wstyd, hańba, klęska... Oby wasze dzieci, rodziny nie spotkało to, co spotkało niewinną dziewczynę, która zakończyła w tak młodym wieku życie...

tomekх, 12.02.2024 15:43

@cath Wyborco Tfuska głupszego komentarza nie mogłeś wymyślić ? PS. Jakby czasem tobie zdarzyła się taka tragedia (nie życzę) to pamiętaj żeby nie dochodzić sprawiedliwości bo "Za czasów PiS byłoby tak samo .." ŻENUA !!!

bot, 12.02.2024 15:26

https://i1.memy.pl/obrazki/92fe150302_czy_ty_jestes_taki_glupi.jpg

cath, 12.02.2024 14:59

Za czasów PiS byłoby tak samo ..

bot, 12.02.2024 14:31

https://niezalezna.pl/polska/najpierw-przymusowy-urlop-teraz-zablokowane-wejsciowki-prokuratorzy-nie-maja-dostepu-nawet-do-swoich-rzeczy/511094

tomekх, 12.02.2024 14:05

Chcieliście praworządności (tak jak ją rozumie Tfusk) to teraz macie !!! PS. a tu obiecane paliwo po 5.19zł. https://www.mamnewsa.pl/artykuly-sponsorowane/stacja-paliw-sm-logistic-sprawdz-aktualne-ceny