reklama

Rolnicy będą protestować aż do skutku! [VIDEO]

Gospodarka, Na sygnale, Wiadomości, 09.02.2024 14:00, GM / WB
Rozmawialiśmy z rolnikami z gminy Wieprz. Zobaczcie co nam powiedzieli.
Rolnicy będą protestować aż do skutku! [VIDEO]

W piątek (9.02) w całej Polsce odbył się kolejny już w ostatnim czasie protest rolników. W naszym regionie utrudnienia w ruchu występowały na drodze krajowej nr 44 między Oświęcimiem a Zatorem w godzinach 11:00 - 16:00.

Rolnicy sprzeciwiają się wprowadzaniu przepisów nowego unijnego „Zielonego Ładu”, który - w ich opinii – może ograniczyć i utrudnić ich działalność. Drugi postulat dotyczy powstrzymania napływu towarów z Ukrainy, które często są tańsze, ponieważ są wyjęte spod unijnych regulacji obowiązujących w Polsce.

- Będziemy protestować aż do skutku - zapowiadają rolnicy, którzy uczestniczą w piątkowym proteście na drodze Zator - Oświęcim.

W piątek przed południem rozmawialiśmy z rolnikami z gminy Wieprz, którzy właśnie wyjeżdżali na protest. Zobaczcie co nam powiedzieli.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

***** ***, 12.02.2024 15:07

obserwator2012 chłoptasiu nie wypowiadaj się o rzeczach o których nie masz pojęcia. Znany jest ci temat ugoru który rolnik musi mieć bo tak każe unia? wiesz co to ugor? Rolnik ma uprawiać pola czy trzymać ugor? Wiesz jakie są normy środków ochrony roślin w uni? a wiesz jakie zboża trafiają do nas z Ukrainy? Wiesz czym są wypełnione skupy teraz po polsce? Nie wiesz? To nie gęgaj o sprawach o których nie masz zielonego pojęcia.

obserwator2012, 10.02.2024 06:10

@ Burak z wiejskiej . Dzieci i ryby głosu nie mają smarku jeden.

Burakz wiejskiej , 09.02.2024 17:45

za chwilę łunia dobierze się wszystkim do dupska a tfuski i inne pisuary grają dla łuni ,szkoda tylko że wszyscy naraz nie protestują , paraliż kraju jedynym rozwiązaniem, każda branża ma być zaorana , rozkaz ze łunii

obserwator2012, 09.02.2024 14:05

Boją się zmian ziemnioki, kukurydza i prywatne ubojnie i tak od lat .prosimy chociaz jednego Pana Rolnika o szczgółową wypowiedź, dlaczego protestuje, co zagraza jego gospodarstwu? Odpowiedź znamy: bo ksiądz kazał, bo prezes dał kasę.

Nostradamus, 09.02.2024 14:02

W kraju mamy dobrobyt , jest nowy (stary) rząd. Myślałem że protesty się skończą. A tu taka niespodzianka. Przecież miało być tak pięknie!.

buli, 09.02.2024 13:13

zielony wał i tak wprowadzą pod pretekstem jakieś uni europejskiej. Drodzy rolnicy nie utrudniajcie życia zwykłym ludziom blokując ulice. Trzeba blokować centra logistyczne i transport który napływa m.i.n z ukrainy, Zborze techniczne które jest pro nowotworowe i które nie nadaje się do spożycia.