reklama

Betlejemskie Światło Pokoju już w magistracie

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 20.12.2018 15:20, PG
Harcerze przybyli z życzeniami.
Betlejemskie Światło Pokoju już w magistracie

Ostatnią tegoroczną sesję Rady Miejskiej w Andrychowie, która odbyła się w czwartek (20.12.) odwiedzili harcerze z miejscowego hufca ZHP, by przekazać „Betlejemskie Światło Pokoju”.

Akcja przekazywania „Betlejemskiego Światła Pokoju” została zapoczątkowana w 1986 r. przez austriackich skautów, którzy przywieźli płomień z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego do katedry wiedeńskiej. Stamtąd, dzięki skautom, płomień trafia niemal do wszystkich krajów Europy.

W Polsce po raz 28. zapłonęło „Betlejemskie Światło Pokoju” – znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „Światło, które łączy”.

Światło zostało rozpalone w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie skauci przywieźli go do Wiednia, a stamtąd na Słowację. 16 grudnia, po polskiej stronie Tatr, harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego odebrali „Betlejemskie Światło Pokoju” od skautów słowackich. Betlejemskie Światło Pokoju ma dotrzeć do każdego województwa. Betlejemska sztafeta potrwa do 24 grudnia. Z Polski światło trafi na Ukrainę, Białoruś, do Niemiec, Rosji, Danii i na Litwę.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy