reklama

Zmieniają plan. Powstanie wielka farma fotowoltaiczna i mieszkania?

Gospodarka, Wiadomości, 15.06.2023 10:11, red
Proponowane zmiany są bardzo ważne dla tej gminy.
Zmieniają plan. Powstanie wielka farma fotowoltaiczna i mieszkania?
Władze gminy Wieprz poinformowały o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Wieprz – etap II wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Proponowane zmiany są bardzo ważne dla tej gminy.

Zakładają przeznaczenie terenów w miejscowości Gierałtowiczki na inwestycje z zakresy budowy dużej instalacji pod urządzenia wytwarzające energię z odnawialnych źródeł energii o mocy przekraczającej 500 kW (w zakresie fotowoltaiki), a także ich stref ochronnych związanych z ograniczeniami w zabudowie oraz zagospodarowaniu i użytkowaniu terenu oraz przeznaczenia go pod działalność usługową z możliwością lokalizacji mieszkań.

- Te inwestycje nie będą miały negatywnego wpływu na środowisko. Jest też zgoda mieszkańców na utworzenie obu farm, które zresztą nie będą zbyt duże. Konsultacje społeczne w tej sprawie zostały przeprowadzone na zebraniach wiejskich w obu sołectwach. W Gierałtowiczkach były brane pod uwagę dwie lokalizacje. Jednej z nich mieszkańcy nie zaakceptowali, ale na drugą się zgodzili – mówiła nam wójt gminy Wieprz Małgorzata Chrapek.

Z kolei w Wieprzu nowe tereny mają zostać przeznaczone pod działalność produkcyjną. Szczegóły ogłoszenia: tutaj

W planach budowy farby fotowoltaicznej pisaliśmy już wcześniej na mamNewsa.pl: Potężne farmy fotowoltaiczne w gminie Wieprz? Są takie plany

foto: pixabay

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 18.06.2023 10:31

Prąd będzie po -15 złotych już się zaczyna tak dziać i to nie znaczy, że Ci kasę dadzą tylko podniosą opłaty np transmisyjne.

oshin22, 15.06.2023 10:03

Ale po co - przecież gmina utkana z atrakcji będzie miała atrakcyjną spalarnię, z której będzie ciepło i ogólny dobrobyt na całą południową Polskę... A dla Wieprza - chmura dymu, która zakryje panele.... ;-)))