reklama

O co chodzi z tymi górami worków ze śmieciami przy drogach?

Gospodarka, Wiadomości, 14.06.2023 19:36, red
Sprawdziliśmy, dlaczego tak się dzieje.
O co chodzi z tymi górami worków ze śmieciami przy drogach?

Ostatnio regularnie w wielu miejscach na terenie gminy Andrychów rosną góry worków. W środę (14.06) takie można było zobaczyć m.in. na placu przy dworcu PKP w Andrychowie, wcześniej w Inwałdzie.

- Jaki sens jest pakować śmieci do śmieciarki, następnie wyładować i z powrotem robić załadunek, gdzie estetyka? - pytają mieszkańcy.

O co chodzi z tymi workami?

Sprawę wyjaśniają w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Andrychowie, które zbiera odpady z terenu posesji w gminie Andrychów. Okazuje się, worki zbierane są najpierw z małych uliczek, gdzie trudno dojechać dużą śmieciarką. Worki z segregowanymi odpadami zabierają tam mniejsze, mobilniejsze pojazdy. Zwożą je do takich właśnie „punktów zbiorczych”, a stamtąd duży samochód transportuje je do punktu segregacji na wysypisku w Choczni. Wszystko z powodów ekonomicznych, aby zaoszczędzić na częstszych wyjazdach mniejszych śmieciarek do Choczni.

foto: nadesłane

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

lolzewsi, 15.06.2023 09:02

SYF, SYF i SYF. Zamiast zająć się śmieciami, to pchają się w kolejne realizacje drogowe...

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 15.06.2023 07:22

Jest tanio? Jest tanio. Jest dobrze? Jest tanio. hahahhaha