reklama
reklama

Niebezpieczna sytuacja na parkingu. Ku przestrodze [VIDEO]

MAGAZYN, Wiadomości, 13.06.2023 19:35, NEWSY CZYTELNIKÓW
Zobaczcie nagranie.
Niebezpieczna sytuacja na parkingu. Ku przestrodze [VIDEO]
Do niebezpiecznej sytuacji doszło we wtorek (13.06) na parkingu przy ulicy Lenartowicza w Andrychowie. Niewiele brakowało, a doszłoby tam do potrącenia dziecka. Wszystko nagrało się na kamerce samochodowej.

- Przesyłam filmik, tak dla przestrogi, aby może rodzice zwrócili na edukacje dzieci w poruszaniu się po przestrzeni publicznej, bo mimo iż na osiedlu trzeba być przygotowanym na wszystko, to ile brakło w tym przypadku do tragedii? – pisze kierowca i przesyła nagranie.


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 15.06.2023 19:48

Kierowca został zaatakowany przez szwadrony śmierci Putina

Zakolog, 14.06.2023 15:54

@Koniczynka - robisz postępy behawioralne, już wiesz z grubsza co to jest droga wewnętrzna. To teraz czas na drugi etap edukacyjny. Na załączonym filmiku patrząc z punktu widzenia kierowcy pojazdu, dokładnie w miejscu przy wjeździe na drogę jednokierunkową, po obu stronach drogi znajdują się znaki drogowe. Na filmie pierwszy jest widoczny po lewej stronie, a drugi po prawej ukazuje się nam w momencie upadku dziewczynki. Jak myślisz, co oznaczają te znaki ? Oczywiście jak nie znasz tych znaków, to napisz na forum, pomogę je rozszyfrować.

Koniczynka, 14.06.2023 15:35

Zakolog a od kiedy zjazd z jednokierunkowej na Lenartowicza w stronę przedszkola to droga wewnętrzna??? Gdyby to była droga wewnętrzna to można by było jeździć po niej nawet bez prawa jazdy i nie obowiązywały by żadne przepisy ruchu drogowego.

Zakolog, 14.06.2023 12:48

@Koniczynka - dostrzegam w Tobie potencjał, ale na razie tylko potencjał, dlatego postaram się na miarę jego możliwości przedstawić obowiązujące prawo. Na drodze wewnętrznej nie obowiązują zasady ruchu drogowego, a sama droga nie jest zaliczana do dróg publicznych. Aby to lepiej z wizualizować to wyobraź sobie plac zabaw dla dzieci lub własną posesję i poruszający się po nich pojazd mechaniczny rozjeżdżający bawiące się dzieci. Jak już to masz przed oczami, to zmartwię Cię, że jest jeszcze gorzej. Na drodze wewnętrznej, w odróżnieniu od np. strefy zamieszkania nie obowiązują limity prędkości, czyli nawet nie możesz się tłumaczyć, iż poruszałaś się z prędkością poniżej 20 km/h. A teraz do przykładu z filmu. Kierowca ze względu na mocno ograniczoną widoczność nie miał prawa nawet zbliżyć się do wysokości zaparkowanego na poboczu pojazdu, miał obowiązek zatrzymać swój pojazd i upewnić się co do warunków dalszej jazdy, w razie konieczności powinien poprosić osobę trzecią o pomoc, tak jak w przypadku manewru cofania. Nasz bohater nie tylko tego nie zrobił, ale po dostrzeżeniu pierwszego dziecka nadal kontynuował jazdę bez zapoznania się z warunkami na drodze. Mam nadzieję, iż wystarczająco przedstawiłem problem, ale wyrazie jakiś jeszcze niejasności, udzielę koniecznych wyjaśnień.

Koniczynka, 14.06.2023 11:26

Zakolog co ty to chłopie piszesz??? Wtargnięcie zza samochodu na jezdnię to ewidentna wina dziecka i to nie podlega żadnej dyskusji!!!

Zakolog, 14.06.2023 08:23

Karygodne zachowanie kierującego pojazdem mechanicznym, poruszającym się na drodze wewnętrznej, znajdującej się w obrębie strefy zamieszkania. Stworzenie zagrożenia w ruchu lądowym, poprzez niezachowanie należytej ostrożności w warunkach niedostatecznej widoczności, skutkujące upadkiem małoletniego uczestnika ruchu. Mam nadzieję, iż policja dysponująca opublikowanym nagraniem już wszczęła dochodzenie i ukaże tak nieodpowiedzialnego kierowcę. Rodziców małoletnich, których wizerunki zostały opublikowane na portalu mamNewsa zachęcam do złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa z art. 217 kk naruszenie nietykalności cielesnej. Natomiast kierowcę, który tak chętnie poucza i nagrywa innych, aby konsekwentnie podał swoje dane osobowe i pochwalił się własnym wizerunkiem. Nieodmienienie apelują również do polskiego prawodawcy o wprowadzenie testów na inteligencję dla kandydatów na kierowców w celu weryfikacji ich zdolności poznawczych.