Zator sprzedał ostatnią działkę w strefie. Czy to szansa dla Andrychowa?

, Gospodarka, Wiadomości, 23.05.2019 18:40, PG
Budowa strefy ekonomicznej w Andrychowie ma zakończyć się w maju.
Zator sprzedał ostatnią działkę w strefie. Czy to szansa dla Andrychowa?

W lutym andrychowskiemu magistratowi udało się sprzedać jedną z czterech wystawionych do przetargu działek w strefie ekonomicznej. W kwietniu odbył się następny przetarg, który nie cieszył się zainteresowaniem. W ubiegłym tygodniu odbyły się kolejne 3 licytacje i jak się dowiadujemy w urzędzie, udało się sprzedać jedną z działek.

Póki co, magistrat nie ujawnia firmy która zakupiła działkę, bo przez najbliższy czas umowa jest warunkowa a prawo pierwokupu ma Krakowski Park Technologiczny.

Jak poinformował ostatnio burmistrz Zatora Mariusz Makuch niedawno sprzedano ostatnią działkę w zatorskiej strefie ekonomicznej i gmina na razie nie zamierza jej powiększać. Nie ma co ukrywać, że jest to szansa dla Andrychowa. Dzięki temu inwestorzy może będą bardziej zainteresowani terenami gospodarczymi w Andrychowie.

W strefie mogą zostać ulokowane mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które wybudują budynki i/lub obiekty budowlane przeznaczone na działalność produkcyjną i usługową, bez możliwości lokowania obiektów mieszkaniowych, turystycznych oraz handlowych.

Prace budowlane w strefie mają zakończyć się ostatniego dnia maja tego roku. Tak przynajmniej informowano niedawno w magistracie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy