reklama
reklama

Zapadająca się droga po remoncie. Gmina ma problem z wyegzekwowaniem gwarancji

Gospodarka, Wiadomości, 11.04.2021 19:00, PG
Drogę w Wadowicach i Choczni wyremontowała za 2 ml zł firma z Czech. Z powodu pandemii jest z nią utrudniony kontakt.
Zapadająca się droga po remoncie. Gmina ma problem z wyegzekwowaniem gwarancji

Niedawno do użytku oddano wyremontowaną ul. Graniczną w Wadowicach i Choczni. Niestety, na odcinku od ul. Mickiewicza do skrętu w ulicę Sadową po lewej stronie przy studzience droga zapadła się.

Podczas sesji sprawę tę poruszył Przewodniczący Rady Piotr Hajnosz, który w imieniu mieszkańców poprosił o wystąpienie do wykonawcy o naprawę gwarancyjną. Jak poinformował urząd, droga przeszła przegląd gwarancyjny w 2019 roku i stwierdzono wtedy, że droga nie stwarza niebezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wykonawca tej drogi to firma z Czech - Alpine Bau Cz. akciova spolecnost, z którą z powodu sytuacji epidemiologicznej oraz wprowadzenia tam stanu wyjątkowego i ograniczenia w przemieszczaniu się osób, kontakt był i jest utrudniony. Wyjazd z kraju łączy się tam z tym, że powrót będzie się wiązał z problemami.

Dlatego też póki co przeprowadzenie kolejnego przeglądu gwarancyjnego jest niemożliwe. Urząd zobowiązał się jednak, że samodzielnie wykona przegląd.Magistrat na budowę tej drogi wydał w 2019 roku 2 mln zł.


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy