reklama

Zabrakło kasy na nowe przyszkolne boisko. Może zrzutkę zrobić?

Gospodarka, Wiadomości, 21.06.2023 15:39, red
W sumie zabrakło niewiele, ale przetarg unieważniono.
Zabrakło kasy na nowe przyszkolne boisko. Może zrzutkę zrobić?
Kilka dni temu, jak już informowaliśmy, w magistracie w Andrychowie unieważniony został przetarg na pierwszy etap przyszkolnej inwestycji w Roczynach. Za 600 tys. zł miała powstać siłownia pod chmurką oraz boisko do gry w siatkówkę i koszykówkę.

Na przetarg wpłynęła jedna oferta - na kwotę 697 tys. zł, a więc nieznacznie przekraczająca zakładany budżet. A ponieważ w kasie magistratu nie znaleziono dodatkowych funduszy, przetarg unieważniono.

Wielu mieszkańców Roczyn jest zaskoczonych tą sytuacją. Tym bardziej, że w skali budżetu gminy 97 tys. zł to niewielka kwota, a teren przy szkole w Roczynach jest ubogi pod względem infrastruktury sportowej. Jedyne - betonowe boisko - pamięta jeszcze minioną epokę. A Roczyny to największa wioska w gminie Andrychów.

- Może jakaś zbiórkę zrobić, skoro władza nie chce przeznaczyć pieniędzy - sugeruje jeden z naszych Czytelników.

Jest to jakiś pomysł, chociaż... W urzędzie w Andrychowie ogłoszony został 19 czerwca nowy przetarg na realizację tej inwestycji. Kto wie może teraz się uda wyłonić wykonawcę, który złoży korzystniejszą ofertę?

Podobna niepewność jest już od lat w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie. Szkoła, już jako ostatnia w gminie, czeka na nową elewację. Ostatni przetarg ogłoszony został w kwietniu. Do dziś nie jest rozstrzygnięty, a oferty, jakie wpłynęły przekraczają zakładany na ten cel budżet.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

matek81, 22.06.2023 05:03

A koncepcja budowy hali w Andrychowie kosztowała 700 000 na stos papierów!!! - na to było na śmieszna drogę pod galeria dorzucili bańkę bo będą organizować wyścigi dookoła galerii o puchar burmistrzów - na to było A jeszcze super inwestycja w „ spalarnie” z mega konsorcjum na czele o kapitale zakładowym 5000 w skład którego wchodzą - Wodociagi, ZGK, Elektrociepłownia znaczy prezesi tych spółek - na to miliony też maja, tylko ciekawe skąd jak gmina tonie w długach Na potrzebne rzeczy kasy brak!!!!! żak wasztyl polak dajcie już spokój nam i naszej gminie

Koniczynka, 21.06.2023 19:53

Miliony złotych zostały wyrzucone w błoto, w pańską górę, śmieszny staw anteckiego, elektrociepłownie, mur oporowy, ruinę Bobrowskich a nie ma kilku groszy na Roczyny czy szkołę podstawową nr 5 w Andrychowie. Żak musi odejść !!! Wraz ze swoimi radnymi. Trzeba przyjrzeć się ile osób po znajomości zostało zatrudnionych na basenie krytym w Andrychowie...