Wreszcie dobre informacje dla kierowców jadących do Krakowa [FOTO]

, Gospodarka, Wiadomości, 10.09.2018 17:15, INFORMACJA PRASOWA
W poniedziałek otwarto kolejny odcinek remontowanej drogi.
Wreszcie dobre informacje dla kierowców jadących do Krakowa [FOTO]

Świetne informacje dla kierowców podróżujących na trasie Wadowice-Kraków. W poniedziałek oddano do użytku kolejną strategiczną drogę łączącą Wadowice ze stolicą małopolski. Modernizacja 3,5 km odcinka przez Wyźrał i Tłuczań kosztowała ponad 4 mln zł. To już kolejny etap remontu tej popularnej wśród kierowców drogi.

Całkowity koszt tego remontu odcinka szacowano na ok. 5 mln zł, z czego aż połowę, 2,5 mln zł pozyskano z budżetu państwa w ramach tzw. „Adamczykówek”. Po wyłonieniu zwycięzcy przetargu okazało się jednak, że modernizacja może zostać wykonana nieco taniej – ostatecznie kosztowała 4,2 mln zł.

- Nowa droga wykonana została w najwyższym standardzie, z trzema warstwami asfaltu, przebudowanymi przystankami, studzienkami oraz zjazdami. Jest szeroka, trwała, bezpieczna, i będzie służyła kierowcom przez wiele lat – mówi Bartosz Kaliński, starosta wadowicki.

Tym samym, władze powiatu zakończyły czteroletni proces wykonania komfortowych i szybszych połączeń pomiędzy Wadowicami, a Krakowem, alternatywnych dla zakorkowanej krajówki przez Kalwarię.

- W ciągu niespełna czterech lat przebudowaliśmy 80 kilometrów dróg powiatowych, w tym ponad 20 km powiatówek na linii Wadowice-Kraków, przez: Wysoką, Ryczów, Witanowice i Brzeźnicę – podkreśla Bartosz Kaliński.
źródło: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 11.09.2018 05:13

No właśnie Wadowice cały czas patrzą w stronę Krakowa Andrychów mają więc wtedy.... no właśnie z tyłu. A jest tutaj przecież sporo dróg powiatowych.

znanywmiescie, 10.09.2018 18:27

Kiedy Biała Droga panie starosto??