reklama

Wprowadzają opłatę miejscową i będą zarabiać na turystach

Gospodarka, Wiadomości, 23.09.2021 10:40, foto: pixabay
Nowa opłata dla turystów.
Wprowadzają opłatę miejscową i będą zarabiać na turystach
Władze gminy Zator doszły do wniosku, że to już najwyższy czas dodatkowo zarobić na turystach. Od 2022 roku planują wprowadzić tzw. opłatę miejscową, która będzie naliczana w obiektach noclegowych.

Zgonie z przepisami opłata miejscowa pobierana jest od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych w miejscowościach posiadających korzystne właściwości klimatyczne, walory krajobrazowe oraz warunki umożliwiające pobyt osób w tych celach - za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Takie warunki spełnia gmina Zator.

Obliczono, że obecnie w całej gminie Zator aż 139 podmiotów świadczy usługi w zakresie wynajmu miejsc noclegowych. Plan zakłada, że w okresie od kwietnia do września właściciele tych obiektów będą musieli naliczać dodatkowe 2 zł od osoby za każdą rozpoczętą dobę pobytu w obiekcie noclegowym.

Pieniądze trafią do kasy gminy. Urzędnicy z Zatora już oszacowali, że w 2022 roku do kasy gminy może wpłynąć z tego tytułu 406 tys. zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy