reklama
reklama

Wiadomo, kto teraz będzie woził pasażerów i dostanie na to pieniądze

Gospodarka, Wiadomości, 17.12.2022 08:55, red
W tej gminie lokalne władze już zdecydowały.
Wiadomo, kto teraz będzie woził pasażerów i dostanie na to pieniądze
Samorządy z powiatu wadowickiego dostaną kilka milionów złotych na utrzymanie komunikacji w 2023 roku i utworzenie nowych połączeń. Teraz pospiesznie - w drodze zapytania ofertowego - samorządowcy poszukują firm, które dostaną te pieniądze i będą zapewniać transport mieszkańcom.

Władze Wadowic już wybrały. Większość linii będzie obsługiwać firma Bus Janiso. Popłyną do niej setki tysięcy złotych.

Dodajmy, że ponad rok temu na linię Andrychów - Wadowice chciał wejść konkurencyjny przewoźnik w stosunku do Bus Janiso, bo ta firma ma raczej kiepską opinię wśród pasażerów. Konkurencję zablokował jednak burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Szerzej pisaliśmy w artykule: Chcieli przerwać monopol przewoźnika. Od ponad roku nie mogą uzyskać zezwolenia na kursy...

Poniżej wyniki konkursu ofert na obsługę linii komunikacyjnych w 2023 roku w gminie Wadowice. Wkrótce wyboru operatorów dokonają władze innych gmin i powiatu.reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Gość, 17.12.2022 21:18

Jakim w ogóle prawem taki patoprzewoźnik jak bus janiso może sobie składać oferty na przewóz publiczny?! Minimalnym wymaganiem powinien być przyzwoity stan techniczny. Przecież to są trumny na kołach. Kartofle tym możnaby wozić. A kierowcy? Banda przypadkowej zbieraniny, chamska i bez umiejętności, na drodze nie wyżyci, pełni agresji.

Kola, 17.12.2022 13:44

Anarchia jest wszędzie tylko nie na papierze. Nie korzystam z ich usług.

obserwator2012, 17.12.2022 12:32

@Kola Na pewno nie robią co im się podoba , bo to by była już anarchia-jeśli nie wiesz co to spojrzyj do wujka Google-życze powodzenia w podróżach z firmą janiso i we wspieraniu sami wiecie kogo.

Kola, 17.12.2022 11:29

Obserwatorze2012 prywaciarze robia to co im się podoba. Za czasow platfusów komunistów kolej tez miała być zlikwidowana o tym mamnewsik nie wspomina :-)

obserwator2012, 17.12.2022 11:01

Teraz wyszło,ze janiso to sponsor PIS-u ,ciekawe komu finansuje kampanie wyborczą. Andrychowianie cieszcie się,że macie swój transport z rozkładami jazdy i miarę punktualnie kursujący. Mafia wadowicka rządzi w powiecie-ośmiorniczki pisowskie.

Kola, 17.12.2022 10:29

Ile lat rządzi Kaliński a ile lat jeździ bus Janiso? To jest walka między burmistrzami i firmą Janiso nic więcej. Wypisujecie jakieś bzdury

Kola, 17.12.2022 10:28

Ile lat rządzi Kaliński a ile lat jeździ bus Janiso? To jest między burmistrzami i firmą Janiso nic więcej. Wypisujecie jakieś bzdury.