reklama
reklama

W sierpniu pierwsze prace w zamku w Andrychowie

Gospodarka, Wiadomości, 27.07.2021 10:00, red
Do 2023 roku położony w centrum miasta pałac odzyska dawny blask.
W sierpniu pierwsze prace w zamku w Andrychowie
Na początku tego roku w magistracie w Andrychowie podpisano umowę z wybraną w przetargu firmą PBO Śląsk Sp. z o.o. z Sosnowca, która wykona projekt a następnie remont położonego w centrum Andrychowa pałacu Bobrowskich.

Urząd Marszałkowski przyznał na ten cel 13,1 mln zł dotacji unijnej. Umowa z firmą została opiewa na 19 mln zł.

Wszystkie prace muszą być konsultowane z konserwatorem zabytków. Władze Andrychowa poinformowały, że firma, która została wybrana w przetargu, uzyskała już zgodę konserwatora na odkrywki. Chodzi o fundamenty. Dlatego prawdopodobnie w sierpniu rozpoczną pierwsze działania konserwatorsko-geologiczne na terenie pałacu, a główny etap renowacji rozpocznie się w przyszłym roku i potrwa do roku 2023.

Po rewitalizacji w zamku znajdować się będzie muzeum ziemi andrychowskiej, sale wystawiennicze, sale koncertowe a nawet Urząd Stanu Cywilnego. Siedzibę będą miały też tam organizacje społeczne tj. Koło Gospodyń Wiejskich czy ZHP Andrychów.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

akuzma69, 31.07.2021 08:56

PAN ŻAK JAK MAGNAT SZASTA KASĄ MIASTA A DŁUGI ROSNĄ JAK DŁUGO MIASTO I GMINA POCIĄGNIE,ALBO KIEDY KASA BĘDZIE PUSTA I KONIEC