W końcu powstaną chodniki, na które mieszkańcy czekali od dekady

, Gospodarka, Wiadomości, 24.04.2019 20:30, PG
To już pewne. Chodniki na trasie drogi wojewódzkiej i powiatowej będą budowane.
W końcu powstaną chodniki, na które mieszkańcy czekali od dekady

W tym roku gmina Andrychów zamierza wybudować prawostronny chodnik przy drodze wojewódzkiej nr 781 w Sułkowicach (odcinek od wlotu Bł. S. Faustyny do nawiązania z istniejącym chodnikiem w kierunku Targanic) oraz prawostronny chodnik przy dw781 w Targanicach (odcinek naprzeciw kościoła). Chodzi o ul. Beskidzką.

Finansować tę inwestycję będą: gmina Andrychów (130 tys. zł) i województwo małopolskie (118 tys. zł.


To jednak nie wszystko. Gmina Andrychów postanowiła także współfinansować w 50% budowę chodnika wraz z poprawą odwodnienia na odcinku od ul. Kilińskiego w Andrychowie w kierunku Rzyk Jagódek na długości ok 3,3 km z wyłączeniem obiektów mostowych. W 2020 roku gmina ma przekazać 752 tys. zł na realizację tego zadania powiatowi wadowickiemu (ul. Racławicka i dalej os. Leśniczówka)


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

awi70, 26.04.2019 08:26

Powinni wybudować do Rzyk ścieżkę rowerowa od Kilińskiego która by się połączyła z już budowana do Praciakow.

krl13, 24.04.2019 20:27

Na Rzyki też by mogła lecieć - tylko niech nie robią z tej kostki tylko tak, jak w mieście na Włókniarzy. Gmina, która uważa się za turystyczną powinna mieć to planach już od dawna.

Marmar, 24.04.2019 19:45

Aż się prosi o ścieżkę rowerową Andrychów - Targanice.