reklama

W blokach w Andrychowie ruszył sezon grzewczy. Nie wszędzie

, Gospodarka, Wiadomości, 22.09.2022 07:50, red
Kilka tysięcy osób nadal jednak pozostaje bez ciepłej wody.
W blokach w Andrychowie ruszył sezon grzewczy. Nie wszędzie
W środę (21.09) ruszył sezon grzewczy w budynkach zarządzanych przez Andrychowską Spółdzielnię Mieszkaniową. Ciepłe grzejniki są już budynkach przy ulicach Lenartowicza i Włókniarzy.
- Zwracamy się do użytkowników mieszkań o sprawdzenie szczelności instalacji centralnego ogrzewania, otworzenie zaworów termostatycznych, a w przypadku wystąpienia przecieków zgłoszenia tego do biura ZGC – tel. 33 875-27-97. Apelujemy o zamknięcie okien na klatkach i w piwnicach oraz zamykanie drzwi wejściowych. Prosimy o racjonalne gospodarowanie energią cieplną
- informuje ASM.

Ciepło dostarczane jest do budynków ogrzewanych przez ciepłownię spółdzielni przy ul. Lenartowicza. Tutaj nie ma problemów.

Bez ciepłych grzejników i - co gorsza - ciepłej wody użytkowej pozostają mieszkańcy budynków spółdzielni, do których ciepło dostarcza gminna Andrychowska Elektrociepłownia w centrum miasta. Doszło tam do awarii kotła węglowego. Trwa naprawa

Poniżej zestawienie budynków administrowanych przez ASM, w których nie ma ciepłej wody.


Podobnie zresztą ciepłej wody i ogrzewania nie mają pozostali odbiorcy w Andrychowie we wspólnotach mieszkaniowych i budynkach komunalnych - w sumie w kilkudziesięciu blokach. Usuwanie awarii potrwa prawdopodobnie do 26 września.


Kilka dni temu pytaliśmy prezesa Andrychowskiej Elektrociepłowni Mirosława Nowaka, dlaczego w czasie naprawy kotła węglowego, nie zostanie uruchomiona turbina gazowa, która mogłaby zapewnić ciągle dostawy ciepła.

- W tej chwili ceny gazu są zaporowe. My mamy taryfy na gaz ustalone na poziomie 380 złotych, a kosztuje on teraz między 900 a 1000 złotych za jeden megawat. Gdybyśmy włączyli grzanie wody gazem na czas usuwania tej awarii, byłaby to kwota między 500 a 700 tysięcy złotych, przy niewielkim zużyciu, oczywiście. Bardzo ubolewamy nad tym, że doszło do takiej sytuacji, aczkolwiek mam kontakt z ludźmi z tych bloków, do których dostarczamy ciepłą wodę i wiem, że radzą sobie i ze zrozumieniem podchodzą do tego tematu. Awarie się zdarzały, zdarzają i będą zdarzać, więc taka sytuacja zawsze może mieć miejsce. Cieszyć się należy z tego, że stało się to akurat w tym czasie, a nie w sezonie zimowym – mówił Mirosław Nowak.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 22.09.2022 15:17

"Pieniążki, pieniążki z rączki do rączki, z banku na czek. A niech to! Pieniądz, to dopiero temat, nawet sam Mesjasz był na sprzedaż, Poemat również wyjdzie niezły przy potencjale odpowiednim zer po przecinku, Kilka odcinków o tym jak w krąg triumfuje bzdet i gadżet; Genialny to jest wynalazek, jednoczy wszystkich w znojnym trudzie, Wszędzie gdzie pieniądz, tam i ludzie, a ci co w bankach Mają tłok, wzrok mogą przykuć bez obawy do każdej rzeczy, Albo nawet w oczy bliźniego zajrzeć mimochodem jakby w istocie Swej banknotem był i niczym więcej - panowie, szybciej, ruszać się, w kolejce Na wolny etat, czyste ręce, sąd też wydatki ma i kat - tańcz!" Mirek Czyżykiewicz 3.10 i dalej albo całe ;) https://www.youtube.com/watch?v=qwfspl35XqI&list=RDvxfgvp2Ap_4&index=11

Zakolog, 22.09.2022 10:04

Szanowna Pani Prezes ASM, bardzo proszę o przyjęcie na staż, stypendysty fundacji Burmistrza Tomasza „Każdy może zostać Prezesem”, studenta Mirosława. Celem kursu jest zdobycie umiejętności obsługi kotła CO w zakresie, dostarczanie węgla, jego utlenianie (bez zgazowywania), odbiór popiołu wraz z jego termicznym przekształceniem w nowo planowanym zakładzie, metodą jeszcze nie określoną, ale już naukowo opracowaną i stosowaną. Rekomendowany stażysta posiada rozległą wiedzę i doświadczenie w zakresie przytakiwania i usłużności w stosunku do swoich darczyńców, i co ważne za niewygórowaną cenę.