reklama

Kolejni uczestnicy programu Mam Talent! z naszego terenu

MAGAZYN, Wiadomości, 21.09.2022 21:02, eł

Tym razem to zespół, które lokalnie cieszy się już niemałą renomą.

Kolejni uczestnicy programu Mam Talent! z naszego terenu

Zespół PotOCK z Zawoi gra muzykę, jakiej jeszcze nie było. Wprawdzie nie ma niczego dziwnego w połączeniu ludowych dźwięków z metalem, jednak zawojska kapela robi w zupełnie inny sposób niż typowe grupy folk metalowe. Łączy bowiem ciężkie brzmienie gitar, basu i perkusji z typowo góralskimi kobiecymi wokalami.

Porywające zderzenie muzyki rockowej z ludowymi tekstami, połączenie nieoczywistego brzmienia i innowacyjnych aranżacji tradycyjnych melodii karpackich. Zespół swobodnie i spontanicznie, bawiąc się dźwiękiem i łącząc style, porywa słuchaczy w podróż po polskich, rumuńskich, węgierskich oraz słowackich halach i polanach” - tak opisali swą muzykę sami członkowie zespołu.

Jak doszło do powstania tak niezwykłej grupy? Zaczęło się od współpracy metalowców tworzących formację Body Mind Relation z wokalistkami z zespołu regionalnego Juzyna przy realizacji widowiska teatralnego "Pamiętnik Babiej Góry". Okazało się wówczas, że te dwa odległe od siebie muzyczne światy nie są wcale tak bardzo sobie obce. Między muzykami i śpiewającymi dziewczętami zawiązała się nić porozumienia. Po kilku miesiącach powstał zespół PotOCK.

Teraz grupa wystąpi w 14. edycji telewizyjnego programu „Mam Talent!”, emitowanego na antenie TVN. W odcinku wyświetlonym na początku września świetnie poradziło sobie dwoje uczestników z naszego terenu – Martynka Stawowy z Barwałdu Górnego i Adam Mikołajek z Andrychowa. Jak wypadnie PotOCK z Zawoi, można będzie przekonać się w najbliższą sobotę, 24 września o 20.00.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy