reklama

W Andrychowie straszą podwyżkami za wywóz śmieci

Gospodarka, Wiadomości, 03.02.2021 07:00, red
Jeśli mieszkańcy się nie poprawiają, będą płacić 48 zł od osoby miesięcznie.
W Andrychowie straszą podwyżkami za wywóz śmieci

W Andrychowie od stycznia opłata za wywóz śmieci wynosi 24 zł od osoby miesięcznie. Mniej, 20 zł zapłacą osoby, które posiadają na swojej posesji kompostownik i do 10 lutego złożą specjalną deklarację. Dotyczy to jednak tylko osób mieszkających w domach jednorodzinnych.

W blokach nie dość, że nie można kompostować, to jeszcze niektórzy w ogóle słabo lub źle segregują. W efekcie całe wspólnoty mieszkaniowe zagrożone są znacznie wyższą stawką za wywóz śmieci – 48 zł od osoby miesięcznie.

Taką informację „zawiesiła” ostatnio na klatkach schodowych jedna ze wspólnot z Andrychowa. Jak wynika z treści komunikatu, firma komunalna na bieżąco sprawdza jak wiele odpadów ląduje w pojemnikach na segregację. Jeśli mieszkańcy nie poprawią segregacji, będą płacić 48 zł od osoby miesięcznie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

martynowski, 03.02.2021 10:26

mam w kiblu kompostownik w bloku... moge odliczyc?

oshin22, 03.02.2021 10:13

Teraz to "Śmieciarz" to panisko jak ten - portier z Barei - i trzyma wszystkich w szachu....