Utrudniony wjazd do szkoły. Póki co, nie da się go zmodernizować

, Gospodarka, Wiadomości, 17.06.2019 18:30, PG
"Piątka" jak zwykle poszkodowana.
Utrudniony wjazd do szkoły. Póki co, nie da się go zmodernizować

Przy ul. Lenartowicza w Andrychowie trwa budowa chodników i ścieżek rowerowych. Wielokrotnie rodzice, nauczyciele i dyrekcja szkoły apelowali o poprawę bezpieczeństwa wokół budynku i modernizację parkingu. Byli nawet na sesjach Rady Miejskiej.

Radny Czesław Rajda postanowił w tej sprawie złożyć interpelację w urzędzie i wniósł o wykonanie kilkumetrowego wyjazdu z parkingu Szkoły Podstawowej nr 5.

Radny zaproponował aby prace wykonać obecnym na budowie sprzętem, co zmniejszyłoby koszty. Obecne rozwiązanie, czyli wjazd chodnikiem wewnątrz obiektów szkolnych jest nie tyle mało komfortowy, co niebezpieczny dla rodziców dowożących dzieci do szkoły.

Jednak - jak się nieoficjalnie dowiadujemy - jest to raczej niemożliwe do zrealizowania przy budowie chodników i ścieżek rowerowych, gdyż projekt nie zawierał dodatkowych prac i teraz nie da się już tego zmienić. Inna sprawa: szkoda że podczas projektowania budowy chodnika i ścieżki nie pomyślano o zaplanowaniu odpowiedniego zjazdu do SP5.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

prettywoman, 17.06.2019 23:25

nauczyciele nawet się wam 500 metrów z domu nie chce przejśc :D

",,**,,", 17.06.2019 19:17

A kto tam wymyślił parking,tam nigdy dawniej parkingu przed szkołą nie bylo. Nauczyciele maja po kilkaset metrow do szkoly a jeżdżą autami,mało tego jakby mogli to by parkowali na korytarzach. A teraz debile by zaparkowac przed szkołą na kamykach to jezdza i zniszcza chodnik. Czy na remont chodnika od stolowki dadzą teraz z wlasnej kieszeni???

Turboplazmotron, 17.06.2019 19:02

Jako mieszkańcy powinniśmy znać nazwisko osoby która zatwierdziła projekt. Niech się teraz tłumaczy.