reklama
reklama

Umowy na drogi podpisane, ale bez Andrychowa

Gospodarka, Wiadomości, 29.08.2023 12:30,
Które drogi będą remontowane?
Umowy na drogi podpisane, ale bez Andrychowa
We wtorek (29.08) w Starostwie Powiatowym w Wadowicach samorządowcy z powiatu wadowickiego podpisali z wojewodą małopolskim umowy na dotacje na remonty dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Z powiatu wadowickiego z pieniędzy nie skorzysta gmina Andrychów, która co prawda dotację dostała (ponad pół mln zł na remont drogi na os. Kierczaki w Rzykach), ale z dotacji zrezygnowała, gdyż lokalne władze uznały, że nie pokrywa ona kosztów inwestycji. Andrychów złożył wniosek w kolejnym naborze i stara się o wyższą kwotę z budżetu państwa na remont drogi w Rzykach.


- Podpisane dziś 10 umów pozwoli wyremontować ponad 7,5 km wadowickich dróg lokalnych. Dwa z tych zadań zostaną zrealizowane przez powiat. Dotyczą one dwóch odcinków dróg powiatowych w miejscowościach Łączany i Gierałtowiczki o łącznej długości prawie 1,8 km. Suma dofinansowania tych inwestycji to blisko 1,3 mln zł i stanowi 80% wartości inwestycji. Ważne są również umowy podpisywane z przedstawicielami gmin. Gmina Mucharz na remont drogi gminnej w miejscowościach Mucharz oraz Skawce otrzyma ponad 645 tys. zł. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg pomaga rozwijać całą Małopolskę i łączyć ją kolejnymi kilometrami wyremontowanych dróg - mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Pozostałe zadania gminne w powiecie wadowickim, które otrzymały rządowe dofinansowanie, to:

•remont drogi gminnej Łękawica - Bugaj - Stryszów - Zakrzów w miejscowości Stryszów, gmina Stryszów – ponad 166 tys. zł;
•remont drogi gminnej w miejscowościach Stronie i Zakrzów, gmina Stryszów – ponad 342 tys. zł;
•remont drogi gminnej w miejscowości Ryczów, gmina Spytkowice – ponad 233 tys. zł;
•remont drogi gminnej w miejscowości Gierałtowice, gmina Wieprz – blisko 274 tys. zł;
•remont drogi gminnej w miejscowości Wysoka, gmina Wadowice – ponad 586 tys. zł;
•remont drogi gminnej w miejscowości Tłuczań-Kmiecie, gmina Brzeźnica – ponad 285 tys. zł;
•remont drogi gminnej w miejscowości Leńcze, gmina Kalwaria Zebrzydowska – blisko 311 tys. zł.

Przyznane dofinansowanie mieści się w przedziale 50-80% wartości inwestycji.foto: Małopolski Urząd Wojewódzki
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dudaiprzyjaciele, 01.09.2023 17:12

to po wybraliśćie żaka na burmistrza andrychowa jak głowy nie ma do rządzenia jemu tylko brzuch rośnie nakarmiony tłusty kot, przez staw anteckiego cały andrychów zaleje gdy bedą opady na jesien i wiosne kto odda pieniadze za zalane domy

Koniczynka, 29.08.2023 14:28

A co tam robi poseł Polak??? Gdzie te PKS y na trasie Bielsko Kraków??? Ile inwestycji dla swojego okręgu wyborczym załatwił Polak jako poseł. Za co on bierze kasę??? I jest na utrzymaniu obywateli. Jednym słowem układy są wszędzie.

syzyf, 29.08.2023 14:20

Andrychów,Rzyki, Roczyny podziękują PiS za nowe drogi 15-10-2023 roku w wyborach i śmiesznym referendum

aniol363, 29.08.2023 12:51

Przecież to jest jakaś qrwa kpina !!!!! W samych Roczynach jest kilkanaście roz.ebanych dróg nadających się do remontu lub położenia asfaltu. Lepiej było wy.ebać kilkadziesiąt milionów na jakiś staw , pańską górę itd . Masakra !!!

Koniczynka, 29.08.2023 12:33

Andrychów a właściwie sarny na pańskiej górze mają asfalt, oświetlenie i monitoring. Więc wystarczy.