reklama

Umowa na 26 milionów podpisana

, Gospodarka, Wiadomości, 31.08.2017 17:50, a
Rusza kolejny etap wielkiego projektu kanalizacyjnego w gminie Kęty.
Umowa na 26 milionów podpisana

W ramach drugiego kontraktu wykonana zostanie modernizacja i rozbudowa części osadowej komunalnej oczyszczalni ścieków w Kętach. Zajmie się tym wybrana w przetargu firma WTE Wassertechnik z Warszawy. Wartość umowy: 26,1 mln zł


29 sierpnia umowa została podpisana. Jak informują w kęckim Miejskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji, wykonawca w pierwszym etapie realizacji będzie wykonywać projekt budowlany, następnie wykonawczy i po uzyskaniu akceptacji dla zaproponowanych rozwiązań Kontrakt przejdzie w fazę budowy.

 

Zakres obejmuje przede wszystkim modernizację części osadowej oczyszczalni, szczególnie:
1. Budowę osadników wstępnych.
2. Budowę zamkniętych komór fermentacyjnych z tzw. wymiennikownią.
3. Budowę i montaż instalacji do odzysku biogazu i jego przetwarzania na energię elektryczną oraz cieplną.
4. Rozbudowę budynku wielofunkcyjnego z montażem m.in. nowej instalacji do higienizacji osadu
5. Montaż filtrów antyodorowych na obiektach, z których emitowane są nieprzyjemne dla mieszkańców „zapachy”.

 

Poza wymienionymi elementami wchodzącymi w zakres umowy Wykonawca zmodernizuje również inne obiekty istniejącej oczyszczalni oraz wykona niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całości instalacje.


Projekt współfinansowany jest ze środków Funduszu Spójności w ramach II osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

 

 

 

źrodło: MZWiK Kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

walet, 31.08.2017 19:48

Projekt za ponad 20 milionów, a MZWIK nie potrafi naprawić studzienek na kęckich ulicach. Warto spojrzeć na oświadczenia majątkowe w kęckim BIP-ie, ile niektórym w tej firmie wzrosły wynagrodzenia porównując z rokiem 2015. W obietnicach wyborczych obecny burmistrz wspominał o wymianie "spadochroniarzy" z okolicznych miejscowości zatrudnionych przez poprzednika i cisza- dalej ten sam prezes. Cisza, jakim gmina będzie się musiała podeprzeć kredytem- kolejna kadencja na kredyt, a dług miasta rośnie w zastraszającym tempie, do tego spłata jego obsługi, a pomysłów na oszczędności brak.

Keson, 31.08.2017 18:53

Zeby [ciach!] mialo swoje miejsce