reklama
reklama

Trzy dodatkowe linie autobusowe na naszym terenie

Gospodarka, Wiadomości, 06.03.2024 14:30, eł

Skorzystają między innymi mieszkańcy Andrychowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Spytkowic i Zatora.

Trzy dodatkowe linie autobusowe na naszym terenie

Jak już pisaliśmy, zapewne jeszcze w tym miesiącu ruszy długo wyczekiwana linia autobusowa, która połączy Kraków z Bielskiem-Białą trasą przez Wadowice, Andrychów i Kęty. Ale to jeszcze nie wszystko. Na naszym terenie planowane jest ponadto rozkręcenie trzech innych linii, które pomogą rozwiązać problemy komunikacyjne mieszkańców różnych miejscowości.

Kilka dni temu wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar podpisał z wicemarszałkiem województwa Łukaszem Smółką umowę na dodatkowe linie w ramach Funduszu Autobusowego. Samorząd województwa małopolskiego dostanie na ten cel prawie 22 mln zł. Dzięki tym środkom ma ruszyć 50 linii autobusowych. Ich łączna długość wyniesie blisko 1,7 tys. km. Wyznaczone trasy przebiegać będą przez obszar 78 gmin.

Na naszym terenie zostaną uruchomione cztery linie o łącznej długości 99 km. Najdłuższa (na 48 km) połączy Spytkowice z Krakowem trasą przez Czernichów. Druga pod względem długości (29 km) pozwoli dojechać ze Smolic do Andrychowa, przez Zator, Łowiczki i Gierałtowice. Zaś najkrótsza to linia Kalwaria Zebrzydowska – Skawina o długości 22 km.


Foto: Pixabay

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy