reklama
reklama

To już przegłosowane. MZK Kęty do likwidacji

Gospodarka, Wiadomości, 22.12.2020 08:30, PG
Radni podjęli decyzję.
To już przegłosowane. MZK Kęty do likwidacji

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kęty radni podjęli uchwałę o rozwiązaniu spółki MZK Kęty. Od 1 stycznia 2021 realizowaniem transportu publicznego w gminie Kęty będzie zajmować się Beskidzki Związek Powiatowo – Gminny w Bielsku – Białej.

Komunikacja Beskidzka przejęła zadania spółki oraz pracowników. Myjnia i warsztat samochodowy zostaną przekazane spółce Komax. Biura będą dzierżawione przez Komunikację Beskidzką. Nastąpi też zmiana numeracji linii [grafika poniżej]. W tym tygodniu na stronie Komunikacji Beskidzkiej powinien pojawić się rozkład jazdy, który zacznie obowiązywać od początku przyszłego roku. Nowością są kursy na trasie Andrychów – Bielsko – Biała.

Na sesji radni dowiedzieli się, że proces likwidacyjny spółki ma rozpocząć się i zakończyć w przyszłym roku, zarząd spółki straci stanowiska, a o tym, kto będzie likwidatorem, zadecydują wspólnicy spółki. Wystawiono już na sprzedaż stare autobusy MZK.

- Radni są traktowani ja maszynka do głosowania. Dowiadujemy się o ważnych sprawach z plotek, które gdzieś krążą między ludźmi –mówił radny Wiesław Gawęda, który także dopytywał o sprawy MZK.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy