reklama

Nowy, większy, wytrzymały! Most już gotowy

, Gospodarka, Wiadomości, 21.12.2020 12:30,
Jeszcze odrobina cierpliwości i oficjalnie kierowcy będą mogli się cieszyć kolejnym nowym mostem w powiecie wadowickim.
Nowy, większy, wytrzymały! Most już gotowy

Zakończyły się prace przy budowie przeprawy w Przybradzu przy drodze powiatowej nr 1761K Graboszyce – Głębowice. Do załatwienia zostały tylko formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie mostu.

Kto jeździł „powiatówką” Graboszyce – Głębowice, ten najlepiej wie, że stary most w Przybradzu wymagał gruntownego remontu. Przeprawa była przestarzała i wąska. Dodatkowo w ostatnim czasie ze względu na bardzo duży stopień zużycia, ograniczono nośność obiektu do 10 ton. Co więcej, przy moście nie było chodnika. To wszystko się zmieniło. Zamiast obiektu dwuprzęsłowego o drewnianym pomoście w kilka miesięcy powstała przeprawa o konstrukcji jednoprzęsłowej, żelbetowej.

- To naprawdę solidna konstrukcja, która powinna służyć korzystającym z tej drogi przez długie dekady. Nowy most ma prawie 27 metrów długości. Jego całkowita szerokość to ponad 10 metrów zamiast dotychczasowych 5,7 m. Dodatkowo powstał przy nim tak oczekiwany przez mieszkańców chodnik – wylicza członek Zarządu Powiatu Mirosław Sordyl.

Roboty wykonała firma ASIS z Krakowa. Całkowity koszt inwestycji to prawie 1,2 mln zł. Powiat pozyskał na nią dofinansowanie rządowe w wysokości ok. 600 tys. zł, resztę wyłożył ze swojego budżetu.

Dodajmy, iż budowa nowego mostu w Przybradzu to kolejna duża tego typu inwestycja prowadzona przez powiat w ciągu kilku ostatnich lat. Wcześniej zupełnie nowa przeprawa powstała m.in. we Frydrychowicach (2017 r.) oraz Leśnicy (2018 r.).


INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy